Przejdź do treści
Źródło artykułu

Studia dla entuzjastów lotnictwa

Jeszcze tylko do 4 lipca trwać będzie rekrutacja kandydatów na studia inżynierskie na wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej.

MEiL to placówka kształcenia inżynierów lotniczych o najdłuższej w Polsce tradycji, sięgającej połowy lat 20-tych. Jej studentami byli konstruktorzy większości samolotów RWD i PZL. W obecnej formie istnieje od jesieni 1960 roku. Dzisiaj absolwentów MEiL-u można spotkać w większości firm lotniczych i instytucji badawczych w Polsce i na całym świecie, włącznie z Airbusem, Boeingiem i NASA. W niektórych, jak np. w dynamicznie rozwijającym się warszawskim Instytucie Lotnictwa stanowią większość kadry naukowo badawczej. Specjalnością MEiL-u jest kształcenie młodych konstruktorów i naukowców, aczkolwiek absolwenci znajdują zatrudnienie we wszystkich dziedzinach lotnictwa.

Lotnicze studia na MEiL-u odbywają się w systemie trójstopniowym: inżynierskim, magisterskim i doktorskim. Do wyboru są cztery specjalności: automatyka i systemy lotnicze, kosmonautyka, napędy lotnicze oraz statki powietrzne. Można też podjąć studia prowadzone całkowicie w języku angielskim.
Tradycją jest współpraca między kadrą a studentami w licznych projektach badawczych realizowanych na Wydziale. Najbardziej znanym jej owocem jest szybowiec PW-5, który zwyciężył w konkursie na szybowiec klasy światowej.

Działa również wiele studenckich kół naukowych, których członkowie odnoszą liczne sukcesy. Przykładem może być koło naukowe SAE, z którego wywodzą się zwycięzcy aż pięciu edycji prestiżowych zawodów AeroDesign rozgrywanych co roku w Stanach Zjednoczonych. Wśród studentów MEiL-u są również członkowie szybowcowej kadry narodowej juniorów.

Więcej o wydziale i rekrutacji można się dowiedzieć na stronie internetowej MEiL i sronie poświęconej rekrutacji



FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony