Po raz pierwszy w historii, rusza Olimpiada DroneRadar

Olimpiada DroneRadar

9 czerwca 2018 roku, ruszy po raz pierwszy raz w historii Olimpiada DroneRadar. To wyjątkowe wydarzenie ma służyć popularyzacji bezpiecznego użytkowania dronów w lotach automatycznych, a także sprawdzić kompetencje ich operatorów oraz możliwości techniczne sprzętu.

W tym celu twórczo zastosujemy olimpijską maksymę „CITIUS – ALTIUS – FORTIUS” (łac. „szybciej, wyżej, silniej”), przeprowadzając trzy konkurencje – mówią organizatorzy.

Laur zwycięzcy i nagroda główna przypadnie temu zawodnikowi, który zdobędzie łącznie w tych trzech konkurencjach najwięcej punktów. Nazywamy to trójbojem dronowym.

CITIUS – to wyścig na ćwierć mili (402,33600 metrów). Organizatorzy wyznaczają wirtualne tory dla maszyn zawodników, co 10 metrów poziomo i o wysokości do 50 metrów AGL. Tor prowadzi do półmetka na połowie dystansu (201,168 metrów) oznaczonego żółtymi pachołkami, następnie drony muszą je okrążyć i zawrócić na miejsce startu i wylądować. Wtedy kończy się pomiar czasu. Lot odbywa się w trybie automatycznym.

ALTIUS – to zadanie na długotrwałość zawisu. Na znak sędziego zawodnicy uruchamiają maszyny, wnoszą je na wysokość 5 metrów i zaczyna się liczyć czas, która dłużej utrzyma się w bezpiecznym zawisie na zadanym pułapie. Dron może oscylować w pionie w przedziale 1 metr niżej/wyżej. Konkurencję wygrywa ten, którego dron najdłużej utrzyma się w zawisie i bezpiecznie wyląduje.

FORTIUS – przeniesienie najcięższego ładunku w stosunku do swojej masy własnej. Zadanie polega na locie z podczepionym ładunkiem na ćwierć mili (402,33600 metrów) z wykorzystanie torów konkurencji CITIUS i w czasie poniżej 5 minut. Tor prowadzi do półmetka na połowie dystansu (201,168 metrów) oznaczonego żółtymi pachołkami, następnie drony muszą je okrążyć i zawrócić na miejsce startu i wylądować. Lot odbywa się w trybie automatycznym.

Można też wystartować tylko w wybranej/wybranych konkurencji/konkurencjach i zdobyć przynależne nagrody.

Przyjedź i sprawdź się. Będzie wyborna zabawa! Serdecznie zapraszamy!


Zawody zostaną przeprowadzone 9 czerwca 2018 r. (sobota) na terenie Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim od godz. 13:00. Organizatorami imprezy są: Fundacja „Instytut Mikromakro” oraz DLAPILOTA.PL

Zapisy ruszają 9 kwietnia 2018 r. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych: www.5zywiolow.pl lub droniada.eu. Zgłoszenia będa przyjmowane do 1 czerwca 2018 r. Po tym terminie będzie możliwość zarejetrowania się na miejscu zawodów.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Olimpiadę DroneRadar otrzymują pamiątkowe dyplomy drogą elektroniczną. Zdobywcy miejsc I – III w konkurencjach CITIUS, ALTIUS, FORTIUS otrzymają pamiątkowe medale. Natomiast zdobywcy miejsc II – III w trójboju dronowym otrzymają ponadto pamiątkowe puchary. Nagrodą główną w trójboju dronowym jest Mistrzowski Pas Dronowy Olimpiady DroneRadar.

Zapraszamy do udziału w pierwszej Olimpiadzie DroneRadar!


Wcześniej, w dniach 7-9 czerwca br., w Aeroklubie Krakowskim, na lotnisku Pobiednik Wielki odbędzie się piąta już edycja Droniady – konkursu dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji.

Więcej informacji o Olimpiadzie DroneRadar w Regulaminie, na stronie www.droneradar.eu oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus