Polacy na 5. Szybowcowych Mistrzostwach Europy Juniorów

5. Szybowcowe Mistrzostwa Europy Juniorów, fot. Soaring Spot

Polska reprezentacja rywalizuje w litewskim Pociunai, gdzie w dniach od 11 do 23 lipca odbywają się 5. Szybowcowe Mistrzostwa Europy Juniorów. Zawody są rozgrywane w dwóch klasach, Club i Standard. W pierwszej z nich nasz kraj reprezentują: Maciej Kowalski z Aeroklubu Kieleckiego, Wiktor Łaciński z Aeroklubu Ostrowskiego i Karol Šnapko z Aeroklubu Nadwiślańskiego. W klasie Standard rywalizuje Wiktor Czubski z Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.

Po 6 konkurencjach w klasie Club na pierwszym miejscu znajduje się Tudor Ionut z Rumunii startujący na szybowcu Jantar Std., na drugim Robert Alin Simion z Rumunii (Jantar Std. 2), a na trzecim Lasse Edslev z Danii (LS-4a WL). Wiktor Łaciński zajmuje 18 pozycję, Karol Snapko 19, a Maciej Kowalski 22 miejsce.


Z kolei w klasie Standard na prowadzeniu znajduje się Henry Inigo-Jones z Wielkiej Brytanii (LS-8), przed mającymi tę samą liczbę punktów Thomasem Pavis z Wielkiej Brytanii (Discus 2a) oraz Simonem Briel z Niemiec (Discus 2a). Wiktor Czubki sklasyfikowany został na 13 miejscu.


Pełne wyniki zawodów dostępne są tutaj (LINK)

Udział reprezentacji polskiej jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus