Odpowiedź ULC na Petycję odnośnie wydłużenia sesji egzaminacyjnych w LKE

Zdający egzamin teoretyczny (fot. ULC)

Na portalu petycjeonline.com grupa przedstawicieli środowiska lotniczego złożyła petycję w sprawie wydłużenia sesji egzaminacyjnych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

"Każdego miesiąca, w dzień rejestracji serwery Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozwalają na zdobycie rezerwacji tylko wybranej ilości szczęśliwców. Rozwiązanie polegające na zawężeniu grupy uprawnionej do zdawania egzaminów w danej sesji jest dobre jako rozwiązanie tymczasowe. W dłuższej perspektywie doprowadzi do tego, że kandydaci zostaną zmuszeni podchodzić w jednej sesji do niemożliwej do zdania liczby przedmiotów, ponieważ nie będą mieli szczęścia dokonać rezerwacji wcześniej i będą musieli czekać do ostatniej sesji" – argumentowali.

Założeniem petycji był wniosek odnośnie wydłużenia sesji w Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej ULC do 3 lub 4 tygodni w miesiącu i wydłużenie godzin zdawania, tak jak miało to miejsce w miesiącach wiosenno-letnich roku 2020.

Do dnia 1 lutego 2021 r., w którym możliwość podpisywania petycji została zamknięta, udało się zebrać poparcie 407 osób. Całość została przekazana do ULC, który w ostatnich dniach do organizatorów akcji wystosował odpowiedź. Niniejszym publikujemy ją w całości:


Czytaj również:
Petycja w sprawie wydłużenia sesji egzaminacyjnych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus