Książka „Strefa śmierci - jak i dlaczego giną piloci” ponownie w sklepie dlapilota.pl

„Strefa śmierci - jak i dlaczego giną piloci” - okładka

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż długo oczekiwane wznowienie światowego bestsellera pt. „Strefa śmierci. Jak i dlaczego giną piloci” autorstwa Paula A. Craiga właśnie trafiło do sprzedaży. Nieprawdopodobny sukces dwóch pierwszych edycji, entuzjastyczne recenzje czytelników, jak również odczuwalne zapotrzebowanie rynku, skłoniły wydawcę do wznowienia nakładu.

Jako redakcja Dlapilota.pl również mocno nalegaliśmy na kolejną reedycję, gdyż nasz sklep otrzymywał wiele zapytań w tej kwestii. Teraz wszyscy, którzy jeszcze nie nabyli lub nie przeczytali książki Paula A. Craiga, mają taką możliwość. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego pilota, zarówno początkującego, jak i już posiadającego duże doświadczenie. Może się okazać, że po jej przeczytaniu, niektórzy zweryfikują podejście do własnego doświadczenia...

Światowy besteseller Paula A. Craiga to obowiązkowa lektura dla pilotów, fascynująca książka dla wszystkich entuzjastów latania.

Podręcznik przetrwania dla pilotów. Pokazuje śmiertelne pułapki, czyhające wewnątrz Strefy Śmierci – przedziału miedzy 50 a 350 godzin nalotu, gdy piloci nie mają już nad sobą nadzoru instruktorskiego i zaczynają latać samodzielnie jako dowódcy samolotu. Mimo że posiadają licencję lotniczą i budują nalot, wielu z tych młodych stażem lotników jest nieświadomych zagrożeń, jakie na nich czyhają, gdy zdobywają doświadczenie lotnicze i wprawę w podejmowaniu decyzji w trakcie wykonywanych lotów. W rezultacie, wielokrotnie stają się śmiertelnymi ofiarami braku doświadczenia.

„Tak zwana Strefa Śmierci, zabija pilotów nieświadomych jej istnienia, albo przeświadczonych, że mają ją już za sobą. To książka, która pomoże im bezpiecznie przez nią przejść”
– mówi Krzysztof Krawcewicz, Redaktor Naczelny Przeglądu Lotniczego i pilot CPL(A)/IR.

„Wielką wartość polskiego wydania „Strefy Śmierci” stanowi fakt, że jest oparte na wydaniu drugim amerykańskim, które ukazało się w Stanach Zjednoczonych zaledwie 6 miesięcy temu. W związku z tym uwzględnia znacznie dłuższy okres czasu, i co bardzo istotne, ostatnie lata, w których nastąpił przełom technologiczny w kokpicie i zaawansowaniu technicznym i technologicznym samolotów lekkich na świecie” – mówi Piotr Długiewicz, redaktor merytoryczny polskiego wydania, pilot CPL(A)/IR/FI.

Kapitan Piotr Lipiński, pilot z doświadczeniem na B737,757,767,787, który ma już za sobą lekturę „Strefy Śmierci” stwierdza: „Nie ma różnicy czy dopiero otrzymałeś licencję, czy latasz już od wielu lat. Doświadczenie buduje się za sterami, ale ta książka pomoże w realnej ocenie ryzyka przed lotem i podczas lotu. Obowiązkowa lektura przed następnym startem”.

Oparta na pierwszym dogłębnym, naukowym opracowaniu zachowań pilotów i wypadków lotnictwa ogólnego, na przestrzeni ponad 20 lat, Strefa Śmierci oferuje praktyczne wskazówki, które pomagają zdefiniować przedział czasowy, w którym, z największym prawdopodobieństwem, możesz stracić życie. Autor – ekspert lotnictwa ogólnego, pilot i instruktor – Paul Craig, dzieli się z czytelnikiem wyjątkowymi obserwacjami ryzykownych sytuacji, wobec których stają piloci lotnictwa ogólnego, a także proponuje strategie zapobiegawcze, dzięki którym każdy pilot może wyjść ze Strefy Śmierci ....żywy!

„Strefa Śmierci” jest napisana prostym, przystępnym językiem, a zespół przygotowujący polskie wydanie zapewnił, że specyficzna amerykańska terminologia jest wytłumaczona tak, aby była maksymalnie zrozumiała w warunkach europejskich. „Przystępność i komunikatywność języka oraz dynamika i bezpośredniość narracji autora sprawia, że „Strefa Śmierci” jest nie tylko lekturą obowiązkową dla pilotów, ale wciągającą książką, dla wszystkich tych, którzy interesują się lotnictwem, i którzy chcieliby się dowiedzieć, jak i dlaczego giną piloci” – dodaje wydawca.


Książka „Strefa śmierci - Jak i dlaczego giną piloci” dostępna jest w sklepie dlapilota.pl (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus