Konkurs „Poznajemy eksponaty Muzeum Lotnictwa Polskiego” dobiega końca

Muzeum Lotnictwa w Krakowie, autor: Piotr Łopalewski

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność zaprosić naszych czytelników do udziału w konkursie zorganizowanym wspólnie przez portal dlapilota.pl i Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Inicjatywa ta, to swego rodzaju narzędzie do przekazywania wiedzy, dzięki któremu mamy możliwość bliższego poznania historii lotnictwa poprzez bezpośredni kontakt z jej świadkami.

Tegoroczna edycja konkursu wystartowała z końcem stycznia. Od tego czasu opublikowaliśmy 8 opisów statków powietrznych, które znajdują się w zbiorach Muzeum Lotnictwa, każdy opatrzony pytaniem konkursowym. (Autorem i właścicielem opisów eksponatów, jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie)

Odpowiedzi na wszystkie 8 zadanych pytań można jeszcze udzielać do poniedziałku (11.04.2011) do godz. 23:59.

Kliknij na nazwę statku powietrznego poniżej, by przejść do jego opisu i opowiedzieć na pytanie konkursowe:

1. Samolot PZL MD-12
2. Śmigłowiec "SP-GIL"
3. PZL S-4 Kania 3
4. PZL-130 Orlik
5. SZD-21 Kobuz 3
6. PZL-105 Flaming
7. IS-B Komar 49
8. PZL-106A Kruk

Osoby, które udzielą prawidłowych odpowiedzi na 8 (słownie: osiem) konkursowych pytań wezmą udział w losowaniu nagrody, ufundowanej przez Muzeum Lotnictwa oraz portal dlapilota.pl.

Zapewniamy, że warto wziąć udział!

W zeszłorocznej edycji konkursu uczestnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Muzeum lotnictwa i akcesoria dla pilota od dlapilota.pl Nagrodę dodatkową dla każdego laureata stanowiło bezpłatne dwuosobowe okazjonalne zaproszenie do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. (patrz: Wyniki konkursu "Poznajemy eksponaty Muzeum Lotnictwa Polskiego")

W tym roku również wylosujemy trzy osoby, spośród tych, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi. Na razie niech nagroda pozostanie tajemnicą!

 

Tymczasem zapraszamy do gry!

Nie zapomnij regularnie odwiedzać internetowej strony Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus