Kolejny motyw nawiązujący do polskiej historii i lotników na ciężąrówce

Historyczno-lotnicze malowanie plandeki (fot. "Erjot" Plandeki Olsztyn Robert Radzikowski)

Wszyscy zapewne pamiętają polską ciężarówkę, która pokryta została grafiką upamiętniającą polskich lotników z historycznego Dywizjonu 303. Pamiętają również, jak sylwetki dwóch polskich lotników Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury zostały umieszczone na samochodzie Scania.

Teraz prezentujemy kolejny projekt i malowanie nawiązujące do polskiej historii i lotników, który trafił na plandekę naczepy ciągnika siodłowego. Autorem projektu jest firma z Olsztyna WielkieRzeczy.com. Projekt powstał na przełomie ubiegłego roku ale dopiero w tej chwili doczekał się realizacji.

Na plandece możemy zobaczyć motywy historii Polski, w tym związane z lotnictwem: Stanisława Sosabowskiego i spadochroniarzy, Jana Zumbacha z Dywizjonu 303, myśliwce Hurricane. Możemy również zobaczyć samoloty Karaś oraz Łoś – polskie konstrukcje lotnicze sprzed II Wojny Światowej.


(fot. "Erjot" Plandeki Olsztyn Robert Radzikowski)

Projektowanie tej historyczno-lotniczej plandeki trwało kilkanaście dni, a sama realizacja około 5-6 dni. Projekt wykonała firma "Erjot" Plandeki Olsztyn Robert Radzikowski, która od 25 jest producentem plandek na samochody ciężarowe oraz tworzy tzw. personalizacje. Oznacza to indywidualny projekt pod  każdy samochód wedle wytycznych klienta. To był pierwszy projekt o takiej tematyce. Wcześniej firma tworzyła wiele ciekawych personalizacji ale w innym temacie.


(fot. "Erjot" Plandeki Olsztyn Robert Radzikowski)

Firma z Olsztyna tak napisała o projekcie: "Kiedyś kilkadziesiąt lat temu dowódca Dywizjonu 303 Witold Urbanowicz użył słów które do dzisiaj aktualnie obrazują jakim jesteśmy narodem... ”My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy...” Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu najnowszą personalizację. Na specjalne życzenie młodego wspaniałego Polaka i naszego przyjaciela stworzyliśmy projekt który dzielnie będzie reprezentował nas Polaków na Europejskich szlakach. Projekt dopracowany w każdym szczególe, historycznie majestatyczny i łączący pokolenia. Adrian Kozon to człowiek który odnalazł odwagę by stworzyć coś co jak wierzymy będzie piękne dla wszystkich. Z dumą realizujemy takie zadania, z ogromną orientacją na klienta notujemy każdy szczegół jaki ma w głowie właściciel. Wszystko po to by na końcu móc powiedzieć ze na drogę wyjeżdża projekt nie tylko jego samego ale wszystkich rodaków. Tę personalizację dedykujemy Waszym babciom i dziadkom. Tym którzy żyją pokażcie ze nasze pokolenie Pamięta jak przelewali krew za nasz kraj. Cześć i chwała bohaterom.".


(fot. "Erjot" Plandeki Olsztyn Robert Radzikowski)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus