Janusz Orłowski w Dzień Dobry TVN

Piotr Sawka i Janusz Orłowski w Dzień Dobry TVN (fot. kadr z progtamu w Dzień Dobry TVN)

Janusz Orłowski, znany jako „Praszczur”, który w wieku ponad 91 lat wykonał lot na paralotni na wysokości 326 m n.p.m., ustanawiając w ten sposób rekord Guinnessa., gościł 25 lutego w magazynie Dzień Dobry TVN.

Rekordowy lot Janusz Orłowski wykonał w 22 lipca 2017 roku w Brzeskiej Woli. Lot trwał 12 minut. Oficjalne potwierdzenie rekordu Stowarzyszenie Gekon Glide Club otrzymało 2 stycznia br. Kilka dni temu, 21 lutego br., w kinie Kultura w Warszawie odbyło się oficjalne wręczenie Januszowi Orłowskiemu "Praszczurowi" certyfikatu Rekordu Guinnessa w kategorii: "Najstarszy Samodzielny Paralotniarz". Tego dnia odbyła się również premiera filmu dokumentalnego "Jeszcze lecimy..." w reżyserii Mirosława Dembińskiego.

 
Wręczenie Januszowi Orłowskiemu "Praszczurowi" certyfikatu Rekordu Guinnessa
(fot. Stowarzyszenie Gekon Glide Club)

Podczas niedzielnego programu Dzień Dobry TVN Janusz Orłowski został zasypany pytaniami. Jak rozpoczęła się jego przygoda z paralotnią? Kiedy odbył pierwszy lot? Jak wyglądały przygotowania do lotu, który miał ustanowić rekord Guinnessa? Jak rodzina reaguje na podniebne wyczyny Pana Janusza? O swojej pasji do latania Pan Janusz opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Januszowi Orłowskiemu towarzyszył jego kolega, prezes klubu paralotniarzy Piotr Sawka.

Odpowiedzi na wszystkie pytania w materiale filmowym udostępnionym przez stację TVN.

Zapraszamy do obejrzenia wideo:


Przeczytaj również:
„… nie jestem dziadek, ja jestem - Praszczur”
Rekordowy lot najstarszego paralotniarza na świecie potwierdzony

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus