Fly Fest 2019

Fly Fest 2019 (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)

Trwają przygotowania do siódmej edycji Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST 2019. Impreza odbędzie się w dniach 6 – 7 lipca 2019 r. na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim.

W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce. Zabierzcie ze sobą całe rodziny. Zaplanujcie ten weekend w Piotrkowie.

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy, jakie gwiazdy zobaczymy na niebie. Swoją obecnośc potwierdził Łukasz Czepiela najszybszy polski pilot, który zdobył szczyt w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych wyścigach powietrznych Red Bull Air Race. Startuje w nich od pięciu lat, jako jedyny Polak. Łukasz zaprezentuje się na samolocie Edge 540.

Do Piotrkowa Trybunalskiego przyleci też Artur Kielak utytułowany pilot akrobacyjny, wielokrotny reprezentant Polski na akrobacyjnych Mistrzostwach Świata. Kunszt akrobacji zaprezentuje na XtremeAir Sbach 300 (XA-41).

Gościem Fly Fest będzie też Marek Choim. Występy tego pilota to wiązanki skomplikowanych i bardzo widowiskowych figur akrobacyjnych. Lata na Extrze 330SC. Marek Choim wykonuje także ewolucje podczas lotów nocnych, krzesząc ze swej maszyny miliony iskier i budząc zachwyt wśród publiczności.

W pierwszy weekend lipca zaprezentuje się również grupa akrobacyjna Firebirds, która lata trzema samolotami EXTRA 330. Pokazy grupy FireBirds to zespołowa precyzja pilotażu. Zespół oficjalnie zadebiutował na pokazach "Dni Aeroklubu" w Rybniku w 2014 roku. Grupa dynamicznie się rozwija, spędza sporo godzin w powietrzu wprowadzając nowe figury do swojego pokazu.

Nie zabraknie też Cellfast Flying Team – młodej formacji samolotowej, której celem jest precyzyjne latanie w szyku. Grupa składająca się z trzech wspaniałych pilotów: Mieczysława Machnika, Arkadiusza Nowaka i Daniela Dębosza, lata samolotami Socata Morane RALLYE MS-880B, 883 i 893A. Formacja ma w swoim repertuarze sporo ciekawych ewolucji. Pokaże latanie w zwartym szyku, rozejścia, mijanki, przegrupowania czy powroty do formacji. Dodatkowo samoloty są wyposażone w instalacje dymne, które podnoszą atrakcyjność prezentacji.

Oprócz tego zobaczymy samoloty i śmigłowce wojskowe oraz samoloty historyczne.

Festiwalowi towarzyszyć będą: Międzynarodowa Wystawa Sprzętu Lotniczego, Schody do Twojej Kariery LS Airport Services, symulator lotu, wykłady na temat bezpieczeństwa w lotnictwie, loty widokowe, Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego, wystawa JEEP Sobiesław Zasada Automotive, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start", lotnicze wesołe miasteczko oraz food trucki.

Całości dopełnią koncerty muzyczne, – zagra zespół Video. Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec atrakcji. Cały czas trwają prace nad programem imprezy. Więcej informacji wkrótce.

A już dziś zarezerwujcie 6 – 7 lipca 2019 r. i przyjeżdżajcie na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim na siódmą edycjię Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus