Firma z Warszawy wybuduje lądowisko na dachu ostrowieckiego szpitala

EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. LPR)

Spółka Heli-Factor z Warszawy zajmie się budową lądowiska dla helikopterów na dachu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Jak podczas zorganizowanej w środę, 24 lutego, konferencji prasowej, zapewniał Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w ostrowieckim szpitalu, pierwsze prace rozbiórkowe powinny ruszyć już w marcu tego roku.

Inwestycja wraz z wymaganymi zgodami do użytku oddana zostanie do końca listopada bieżącego roku. Kwota zaproponowana przez spółkę, to 4 708 157,10 zł i jest o blisko połowę mniejsza od drugiej z ofert. – Jeżeli chodzi o zakłócenie pracy szpitala, oczywiście takowe zakłócenie będzie. Będzie się to wiązało z przebudową towarowego szybu windowego, który obsługuje tę część budynku szpitala – wyjaśnia Adam Karolik.

Zakończyła się procedura wyboru wykonawcy lądowiska dla helikopterów na dachu ostrowieckiego szpitala. W przetargu ogłoszonym przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. złożono dwie oferty: pierwsza z nich, to oferta spółki Heli-Factor z Warszawy, która opiewała na kwotę 4 708 157,10 zł, natomiast druga – spółka Climamedic z Michałowic zaproponowała kwotę niemal dwukrotnie wyższą, bo aż 8 606 715,90 zł.

Czytaj całość artykułu na stronie www.naostro.info

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus