Film "Instruktor" do nabycia w sklepie dlapilota.pl

Film Instruktor

Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazł się film „Instruktor” przybliżający karierę Hieronima „Franka” Kowalskiego, obecnie 86-letniego wciąż latającego instruktora szybowcowego i samolotowego. Swą służbę wojskową zakończył  w stopniu pułkownika jako pilot MiGa 21.

Człowiek od zawsze związany ze środowiskiem lotniczego Poznania: lotniskiem Krzesiny, Aeroklubem Poznańskim, Aerotechniką i nie tylko. Autorytet dla młodych i starszych kolegów. Człowiek życzliwy, ciepły i lubiący ludzi. Ceniony i szanowany,  odznaczony Medalem Krzyża Orderu Virtuti Militari, uhonorowany wieloma nagrodami i odznaczeniami.

W filmie „INSTRUKTOR” (DVD1, tłoczony, zapis dwuwarstwowy) znajomi i przyjaciele opowiadają o Franiu i niezwykłych wspólnych przeżyciach. Przeplatające się historie z lotnictwa wojskowego i cywilnego zainteresują nie tylko brać lotniczą. O swym życiu opowiada sam Franek:  jako kilkuletni chłopiec stracił najbliższych. Uratowany przez  żołnierzy, przeszedł z armią do Berlina. Jak trafił do lotnictwa ? dowiecie się z filmu!


Zwiastun filmu (LINK)

DVD 2 zawierający „ŻYCIORYS” to zapis pełnej opowieści Frania o swym życiu, bez cięć i wypowiedzi kolegów (film główny zawiera najważniejsze fakty, ale potrzeby filmu wymusiły skróty). Dodatkowo na płycie znalazły się : historia Ojca (również zaskakująca) oraz mały bonus.

Drugi zwiastun filmu (LINK)

Proszę wybrać żądaną wersję filmu z pola wyboru.


O całość, estetyczne opakowanie i zakończenie zadbał Maciej Siemieniuch, realizator filmu. Film powstał z inicjatywy ludzi znających Frania, aby zebrać jego wspomnienia i przekazać je innym. Premiera miała miejsce 23 marca 2019 r. na sali Klubu Garnizonowego 31BLT na Krzesinach.

Kamera i Montaż: Maciej Siemieniuch; www.timeshift.pl
Reżyseria: Życie Franka Kowalskiego i Maciej Peikert
Zdjęcia: Marek Kaczmarczyk.

Film „Instruktor” dostępny jest w sklepie dlapilota.pl (LINK)


Czytaj również:
"Instruktor" – zwiastun flilmu o niezwykłym pilocie i człowieku Hieronimie "Franku" Kowalskim


Artykuł zawiera lokowanie produktu

Źródło: dlapilota