Przejdź do treści
Źródło artykułu

Czym kierować się przy wyborze licencji pilota?

Często jeszcze przed rozpoczęciem naszej przygody z lotnictwem zastanawiamy się, jaką licencję powinniśmy zrobić. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przede wszystkim zależy to od tego, jaki jest nasz cel. Dla przykładu możemy ograniczyć się jedynie do pilotażu turystycznego albo wręcz przeciwnie wykorzystać lotnictwo do celów zarobkowych. Właśnie dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć tę kwestię i kierować się tym, w trakcie wyboru właściwej licencji pilota.

Zastanówmy się nad naszym celem


Przede wszystkim pomyślmy o tym, w jakim celu chcemy zdobyć licencję pilota. W przypadku rozwijania hobby lub po prostu spełnienia jednego ze swoich marzeń to możemy poprzestać na licencji, dzięki której możemy latać ultralekkimi maszynami. Zwróćmy też uwagę na to, że wtedy koszty szkolenia są znacznie niższe od np. licencji komercyjnej. Pamiętajmy też o tym, że pilotaż może stać się naszym sposobem na życia, dzięki któremu będziemy zarabiali pieniądze. Wtedy powinniśmy skupić się na zdobywaniu kolejnych licencji, aż w końcu dojdziemy do takich, które pozwalają na wykonywanie komercyjnych lotów. Dlatego tak ważne jest to, żeby wcześniej określić, jaki jest nasz dokładny cel.

Ilość czasu wolnego

Bardzo ważne jest także to, że bardziej nauka pilotowania samolotu wymaga sporej ilości wiedzy, która rośnie wraz ze skomplikowaniem maszyny. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy byli dyspozycyjni. Tylko dzięki temu będziemy w stanie dokończyć kurs lub szkolenie. Pamiętajmy jednak o tym, że często istnieje możliwość internetowej nauki teorii. Zatem w tym przypadku nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniej ilości czasu wolnego. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w lotnictwie ważna jest nie tylko teoria, ale też praktyka. W końcu to właśnie dzięki niej nabieramy doświadczenia w przestworzach, dzięki czemu możemy dalej rozwijać swoje umiejętności. Dlatego jeszcze przed podjęciem kursu zastanówmy się nad tym, ile czasu możemy poświęcić na szkolenie.

Wybór właściwej szkoły


Pamiętajmy o tym, że szybkość, z jaką zdobędziemy nowe umiejętności, są w dużej mierze uzależnione od tego, co potrafią nasi nauczyciele. W końcu na początku każdej drogi, to właśnie oni odkrywają przed nami tajniki lotnictwa. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wybrali odpowiednią szkołę, a przede wszystkim jej pracowników. Zwróćmy też uwagę na flotę, w którą jest wyposażona. Bardzo ważne jest to, żeby znajdowały się tam maszyny znanych i zaufanych producentów, jak np. Cessna lub Diamond. Właśnie z tego powodu szkoła www.goldwings.pl jest warta polecenia.

Rodzaj licencji pilota

Oprócz celu szkolenia, szkoły i dostosowaniu do ilości czasu wolnego, jakim dysponujemy, powinniśmy pamiętać o tym, by wybrać odpowiednią licencję pilota. Bardzo ważne jest to, że musimy przejść parę podstawowych szczebli, by dopiero później móc starać się np. o licencję komercyjną. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy pamiętali o tym aspekcie.

Przykładowe licencje

 

  • UACP,
  • LAPL,
  • PPL,
  • CPL,
  • ATPL.

Artykuł partnerski

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony