Bartosz Kończalski – najmłodszy zawodowy pilot w Polsce gościem Dzień Dobry TVN

Bartosz Kończalski gościem Dzień Dobry TVN (fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN)

W poniedziałek (23 marca) najmłodszy zawodowy pilot w Polsce – Bartosz Kończalski – był gościem programu Dzień Dobry TVN, prowadzonego przez Dorotę Wellman i Marcina Prokopa.

Bartosz Kończalski to młody reprezentant Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Zawodowa licencja pilota okazała się przepustką do fantastycznego sportu, który wymaga wiedzy, doświadczenia, precyzji i umiejętności pracy w duecie. Bartek śmiga na zawodach krajowych i zagranicznych z wieloma sukcesami na koncie.

Zaledwie kilka miesięcy po zdobyciu licencji, jako 23-latek został śmigłowcowym Mistrzem Świata Juniorów w lipcu 2018 i zajął VIII miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata na Białorusi. Zdobył I miejsce w klasyfikacji Juniorów na 53 i 54 Otwartych Śmigłowcowych Mistrzostwach Rosji, IV miejsce w Slalomie w klasie General podczas 2 rundy Pucharu Świata w Wielkiej Brytanii, III miejsce na Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze.

Na początku lutego 2019 r., podczas uroczystej Gali Finałowej w Gdyni, odebrał przyznanego mu kategorii Cumulus Sportowy SREBRNEGO CUMULUSA za zajęcie 2 miejsca (razem z Sebastianem Komosą) w Międzynarodowego Plebiscytu Lotniczego Cumulusy 2018 na 10 najlepszych sportowców lotniczych.

Bycie członkiem jednej wielkiej HeliFamily – jak mówią o sobie miłośnicy sportów śmigłowcowych – to fantastyczna zabawa, kontakt z niesamowitymi ludźmi i przepustka do kariery pilota z najwyższej półki. Do tego właśnie dąży Bartosz Kończalski, który doskonale godzi sport śmigłowcowy z pracą pilota i instruktora.

W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem, Bartosz Kończalski odpowiedział na pytanie "czy śmigłowiec jest bezpiecznym środkiem transportu?". Opowiedział też o tym jak wyglądają zawody śmigłowcowe, o codziennych wyzwaniach pilota, a także instruktora śmigłowcowego. Przybliżył widzom, jak wygląda jego praca i pasja jednocześnie.

Poznajcie jego historię.

Magazyn Dzień Dobry TVN z udziałem Bartosza Kończalskiego można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus