Aktualizujemy bazę danych lotnisk i lądowisk portalu lotniska.dlapilota.pl

Aktualizacja Spisu Lotnisk 2021

Wraz z początkiem sezonu 2021, postanowiliśmy zaktualizować informacje zawarte na portalu lotniska.dlapilota.pl.  W tym celu skontaktujemy się ze wszystkimi znanymi nam właścicielami lądowisk w Polsce, które mamy w bazie danych.

Właścicieli i zarządzających, prosimy o przygotowanie aktualnych danych dotyczących parametrów lądowisk, jak również danych dodatkowych, jak np. linków do stron, kamer czy informacji ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa czy lokalnych atrakcji. W pierwszej kolejności będziemy obdzwaniać właścicieli lądowisk ewidencjonowanych i nieewidencjonowanych, których nie ma w AIP. Dane z AIP, aktualizujemy na podstawie danych w AIP, w minimalnym stopniu tak, aby przekierowywać pilotów do oficjalnej publikacji i lub na stronę www. 

Dzwoniąc będziemy zadawać pytania w następującej kolejności:

1. Czy wyraża Pan/Pani zgodę abyśmy dalej publikowali dane o lądowisku na naszym portalu i w serwisach pokrewnych?
2. Inne nazwy lądowiska
3. Status lądowiska
4. Radio - Częstotliwość
5. Elewacja - wartość m lub ft?
6. RWY (runway) - rozumiana jako droga startowa długość x szerokość w m
7. Pas startowy (air strip) - rozumiana jako pole wzlotów długość x szerokość w m. Pole startowe to cały obszar na którym znajduje się droga startowa na której wykonywane są operacje startów i lądowań
8. Kontakt - dane kontaktowe, telefon, email
9. Ostrzeżenia dla pilotów np, kable na podejściu, wysokie drzewa, kable w poprzek RWY, itd…. duże nachylenie RWY, częste boczne wiatry
10. Czy na lądowisku lub bezpośrednio w jego pobliżu (do 1km) zgłaszane są Panu/Pani loty bezzałogowymi statkami powietrznymi (dronami)
11. Uwagi - wszystkie pomocne informacje - atrakcje w pobliżu,
12. Na jak długo przed przylotem, życzy Pan/Panie sobie zgłoszenia przylotu?
13. Opłata za lądowanie / postój / nocowanie
14. Link do stron internetowych - www, fb, twitter, inne
15. Link do kamery - jeśli jest
16. Prośba o przesłanie aktualnych zdjęć, z prawem do publikacji

Raport z akcji aktualizacji: https://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/raport-z-aktualizacji-lotnisk-2021

 

Baza lotnisk i lądowisk, jest obecnie prowadzona wspólnie z Ryszardem Lewandowskim prowadzącym serwis http://www.lotnik.org/ oraz Tomaszem Lisowskim z serwisu Nasze Trawniki. Zebrane dane aktualizacyjne przekażemy również współpracującym serwisom. Należy również wspomnieć, że niezastąpiony wkład w cały projekt dał Ś.P. Tadeusz Czichon

Jeśli posiadasz aktualne dane dotyczące lądowiska, lub znasz właściciela bądź zarządzajecego lotniskiem których danych nie mamy na stronie, prosimy o kontakt mailowy: lotniska@dlapilota.pl bądź telefoniczny 511230660.

Dodatkowo, zachęcamy naszych czytelników do publikowania komentarzy, pod lotniskami/lądowiskami dzięki czemu piloci mogą nawzajem zwracać sobie uwagę na istotne kwestie związane z operowaniem z danego miejsca. Atutem serwisu jest fotogaleria, która na profilu każdego obiektu jest aktualizowana bezpośrednio przez odwiedzających serwis. Takie fotografie nie są dostępne nigdzie indziej. Dodatkowo, zainteresowi mają dostęp do listy zdarzeń lotniczych (raportów PKBWL), które miały miejsce w promieniu 5 NM od poszczególnego obiektu.

Ze swojej strony prosimy o wyrozumiałość i informację. Postaramy się jak najszybciej zdobyć i wprowadzić bieżące dane

Na koniec musimy tradycyjnie podkreślić, iż opublikowane tam informacje mają charakter TYLKO ORIENTACYJNY i portal dlapilota.pl nie bierze ŻADNEJ odpowiedzialności za ewentualne błędy w niniejszej interpretacji. Informacje operacyjne należy sprawdzić we WSZYSTKICH OFICJALNYCH publikacjach! Zalecany też jest kontakt telefoniczny z zarządcą obiektu.


 Portal lotniska.dlapilota.pl dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus