Aero India: katastrofa samolotów podczas próby i 300 spalonych samochodów na parkingu

Katastrofa samolotów podczas próby do Aero India 2019 (fot. bbc.com)

Aero India, zorganizowany w dniach 20-24 lutego br. przez ministerstwo obrony Indii w Bengaluru na południu kraju, jest jednym z najbardziej znanych pokazów lotnictwa na świecie.

"We wtorek dwa samoloty indyjskich sił powietrznych zderzyły się w powietrzu w południowym stanie Karnataki podczas próby akrobacyjnej, zabijając jednego pilota i raniąc dwóch innych", powiedział starszy oficer policji.

Ministerstwo obrony potwierdziło, że dwa samoloty Hawk z zespołu akrobacyjnego Surya Kiran rozbiły się w pobliżu bazy lotniczej Yelahanka. Według naocznego świadka, skrzydła samolotów zderzyły się w powietrzu, a maszyny runęły na ziemię i zaczęły płonąć.

Zespół akrobacyjny miał wystartować w Aero India 2019, pięciodniowych pokazach lotniczych, które miały przyciągnąć prawie 500 indyjskich i zagranicznych firm lotniczych i kontrahentów.

Niestety to nie koniec nieszczęść podczas Aero India. Dziś rano (23 lutego) ogromna smuga dymu została zauważona w bazie lotniczej Yelahankha, gdzie odbywa się pokaz lotniczy Aero India 2019.

Przedstawiciel straży pożarnej M.N.Redi powiedział, że zapaliła się "wysuszona trawa i ogień rozniosły silne wiatry".

Źródła policyjne obecne na miejscu poinformowały, że pożar traw rozprzestrzenił się na parking numer 5, a niektóre zaparkowane tam pojazdy również się zapalają. Około 300 samochodów zostało zniszczonych. Pożar został całkowicie ugaszony. Jeden strażak ze straży pożarnej Channapatna odniósł niewielkie obrażenia podczas operacji gaśniczych.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ale źródła podają, że mógł to być zapalony papieros wrzucony do trawy, która mogła spowodować pożar. Miejsce parkingowe znajduje się w odległości kilku kilometrów od miejsca, w którym odbywa się pokaz lotniczy.


(fot. Karnataka Fire DeptTwitter)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus