48 dronów rozbiło się podczas pokazów na Tajwanie

Pokaz dronów na Tajwanie, fot. taipeitimes

22 lutego, z powodu zakłóceń elektromagnetycznych czterdzieści osiem dronów spadło na ziemię wkrótce po starcie do specjalnego pokazu na tajwańskim festiwalu latarni.

Bezzałogowce zostały później zlokalizowane na terenie szkoły Hou-Zong w Taichung City. Spektakl, który był jedną z głównych atrakcji festiwalu, obejmował pokaz 800 dronów rysujących na niebie różne obrazy.

Zespół kontrolujący drony wykrył zakłócenia przed pokazem i próbował rozwiązać problem, co spowodowało opóźnienie startu o około pięć minut. „Odkryliśmy jednak, że interferencja trwała już po rozpoczęciu programu, co spowodowało, że niektóre drony spadły z nieba wkrótce po starcie” - powiedział Liao Wei-chih

Podejrzewa się, że ingerencję spowodowały inne drony latające w okolicy albo osoby, które mogły korzystać z urządzeń o zbliżonej częstotliwości radiowej, co spowodowało zakłócenia. Straty spowodowane upadkiem dronów oceniono na prawie 100 tys. dolarów. Według niepotwierdzonych doniesień, drony mogły spaść też w wyniku zderzenia spowodowanego silnym wiatrem.

Źródło: taipeitimes.com
comments powered by Disqus