13. Forum Bezpiecznego Latania Zakończone. Dziękujemy! Padł rekord frekwencji.

13. Forum Bezpiecznego Latania. Prezenterzy Andrzej Rutkowski i Maciej Dróżdż

Około godziny 22:00 w czwartek, 29 marca, losowaniem nagród zakończyła się 13. Edycja Forum Bezpiecznego Latania, pt. Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej.

Forum na które przybyło 180 osób, przybrało formę warsztatów, w których po pierwszej teoretycznej części, nastąpiła praktyczna, poparta przykładami część wraz z omówieniem. 

Chcielibyśmy specjalnie podziękować, wszystkim prelegentom Forum (w kolejności występowania):

Kapitanowi, instruktorowi Sławomirowi Kubiakiowi, za błyskotliwe wprowadzenie, z globalnym spojrzeniem na frazeologię lotniczą.

Dr Annie Borowskiej, za wciągający wykład o teorii nowej dziedziny lingwistyki stosowanej, zwanej "awialingwistyką"

Szefowi Państwowej Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej Bogusławowi Rakowi, za rzetelne spojrzenie na zagadnienie poprawnej komunikacji okiem pilota praktyka i przedstawiciela Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Szefowi Służby FIS, Michałowi Słojewskiemu, za spójne i całościowe przedstawienie istoty problemu niestosowania poprawnej frazeologii i za przedstawienie niepublikowanych dotąd statystyk z lotów w przestrzeni klasy G w FIR EPWW

Informatorowi, pilotowi Andrzejowi Rutkowskiemu, za przygotowanie i przedstawienie przykładów najczęściej popełnianych błędów oraz schematów stosowania poprawnej frazeologii proceduralnej.

Informatorowi, pilotowi, instruktorowi współautorowi dokumentu DOC 9432 Maciejowi Dróżdżowi, za analizę frazeologii, popartą przykładami i dialog w duecie z Andrzejem Rutkowskim.

Organizatorami 13. edycji Forum Bezpiecznego Latania byli: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky. Forum zostało współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

Specjalne podziękowania, chcielibyśmy złożyć na ręce dyrektora Instytutu, Sylwestera Wyki oraz Pana Marka Gospodarczyka z Instytutu Lotnictwa, za udostępnienie sali i pomoc w organizacji Forum.

Relacja z Forum, zostanie udostępniona niebawem na kanale YouTube.

Mamy ogromną nadzieję, że jakość komunikacji przez radio, poprawi się, dla naszego wspólnego komfortu i bezpieczeństwa! Do usłyszenia!

W imieniu organizatorów,
Paweł Korzec

Więcej o 13. FBL: Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej na 13. Forum Bezpiecznego Latania.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus