Przejdź do treści
Najmłodsza na świecie załoga w komercyjnych przewozach lotniczych
Źródło artykułu

Najmłodsza załoga w komercyjnych przewozach lotniczych

W ostatnich dniach, linia EasyJet na rejs z Londynu na Maltę wysłała załogę w składzie kapitan Kate McWiliams (26) oraz co pilot Luke Alsworth (19). Była to jedna z najmłodszych załóg kokpitowych w komercyjnych przewozach lotniczych na świecie. Oboje mają razem tylko 45 lat.

Brytyjski przewoźnik podkreśla, że McWilliams stała się najmłodszą na świecie kapitan w liniach lotniczych, a Elsworth jest jednym z najmłodszych FO na Wyspach Brytyjskich.

Według International Society of Women Airline Pilots, w liniach lotniczych na całym świecie pracuje ok. 130 tys. pilotów, a tylko 450 z nich to kobiety w stopniu kapitana. McWilliams apeluje aby inne przedstawicielki płci pięknej przyłączyły się do tej organizacji.

"Gorąco zachęcam kobiety zainteresowane lotnictwem do rozpoczęcia kariery pilota, a wszystkich obecnych pilotów do nabierania doświadczenia i zdobycia uprawnień kapitańskich", powiedziała McWilliams.

Podkreślała, iż dołączyła do lotniczych kadetów mając 13 lat i zdobyła tam dużo lotniczego doświadczenia, a po raz pierwszy zainteresowała się awiacją mając 4 lata, gdy uczestniczyła w pokazach lotniczych. W wieku 19 lat McWilliams rozpoczęła szkolenie w CTC Aviation, a dwa lata później rozpoczęła pracę jako pierwszy oficer w EasyJet. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony