Przejdź do treści
Źródło artykułu

Odrzutowy SubSonex JSX-2 rozbił się na jeziorze Cross Lake

23 maja, zarejestrowany w kategorii eksperymentalnej turboodrzutowy Sonex SubSonex JSX-2 (znaki rejestracyjne N465JC) uderzył w wody jeziora Cross Lake, około 7 km na północ od lotniska (SHV) w Shreveport w Luizjanie. W wyniku tego zdarzenia pilot statku powietrznego zginął na miejscu.

„Osoba znajdująca się na pokładzie samolotu mieszkała w tym rejonie” - powiedział rzecznik straży pożarnej Shreveport, Clarence Reese. Biuro koronera Caddo zidentyfikowało później pilota jako Freda L. Phillipsa, meadżera Pocket Jet LLC, korporacji z siedzibą w Shreveport.

Dodał, że kilku świadków zdarzenia mówiło, że na wodzie unosił się prawdopodobnie balistyczny spadochron ratunkowy. Według biura szeryfa, nurkowie straży pożarnej w Shreveport znaleźli jednomiejscowy samolot pod wodą po południowej stronie jeziora w pobliżu Risinger Driver. Został on podniesiony z dna, a ciało pilota wydobyte.

Przyczyny katastrofy będzie wyjaśniała Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). O zdarzeniu została również poinformowana Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA). Na miejscu pojawili się również przedstawiciele departamentu Dzikiej Przyrody i Rybołówstwa Luizjany oraz Miejskiego Wydziału Wodno-Kanalizacyjnego, ponieważ Cross Lake jest źródłem wody pitnej dla Shreveport. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony