Przejdź do treści
Źródło artykułu

Linie Delta planują przywrócić do latania setki pilotów

Linie Delta Air Lines planują przywrócić do latania setki swoich pilotów, ponieważ starają się przygotować na wzrost popytu na podróże lotnicze. W zeszłym roku 1700 najmłodszych stażem pilotów tego przewoźnika uniknęło wysłania na bezpłatne urlopy po tym, jak związki zawodowe zgodziły się na obniżenie wynagrodzeń i wymagań dotyczących zachowania ich nalotu.

Linia ma teraz zamiar przywrócić do latania 400 z nich, co będzie oznaczało rozpoczęcie szkoleń na dany typ, tak aby byli w pełni gotowi do lata 2022 r. Z powodu wycofania części samolotów i ograniczenia latania podczas pandemii koronawirusa, niektórzy piloci będą musieli szkolić się na zupełnie nowe dla nich typy samolotów, co może potrwać miesiące.

Piloci wciąż otrzymują regularne wynagrodzenia w związku z miliardami dodatkowej pomocy rządowej, którą pod koniec ubiegłego roku w ostatnim pakiecie pomocy Covid zatwierdził Kongres. „Kiedy szukaliśmy sposobów na lepsze przygotowanie się przewidywanego powrotu do koniunktury, dostrzegliśmy możliwość do ponownego przeszkolenia pilotów przed latem 2022 r.", powiedział John Laughter, wiceprezes ds. operacji lotniczych Delta. Podkreślił również, że podjęte decyzje znacznie wyprzedzają harmonogram przywrócenia pilotów do pełnego latania, który pierwotnie zakładała firma.

Prezesi innych linii lotniczych ostrzegli, że spodziewają się trudnego początku 2021 r., ponieważ Covid-19 nadal się rozprzestrzenia, a ograniczenia wprowadzane przez kolejne kraje powstrzymują wiele osób od podróżowania, ale prezes Delta, Ed Bastian, optymistycznie ocenia ożywienie w branży.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony