Przejdź do treści
Źródło artykułu

II Konferencja SMT3P: Zarządzanie bezpieczeństwem

Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej ma zaszczyt zaprosić na drugą edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Zarządzanie Bezpieczeństwem w Technikach, Technologiach i Polityce Transportowej (SMT3P)", która odbędzie się w dniach 22-24.11.2017 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice (inauguracja), zaś zasadnicze sesje plenarne odbędą się w Zakopanem. Honorowy patronat nad konferencją objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk oraz urzędy odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa w transporcie.

Tegoroczna edycja została wzbogacona o dwie sekcje tematyczne: "Dydaktyka i edukacja dla transpotru" oraz "Bezzałogowe statki powietrzne".

Organizując Konferencję SMT3P po raz drugi organizatorzy mają nadzieję związać środowiska reprezentujące wszystkie rodzaje transportu w obszarze bezpieczeństwa i rozpocząć trwałą współpracę skutkującą wymianą doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie. Wydarzenie jest skierowane zarówno do inżynierów, instruktorów i techników, jaki do prawników, socjologów, lingwistów, psychologów i politologów. Będzie jednocześnie stanowić doskonałą okazję do nawiązania kontaktów z innymi naukowcami oraz przedsiębiorcami zainteresowanymi zarządzaniem bezpieczeństwem.

Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia związane ze zintegrowanym systemem zarządzania bezpieczeństwem w transporcie (lotniczym, kolejowym, drogowym, morskim i wodnym śródlądowym, kosmicznym) oraz jego politycznymi, psychologicznymi, ekonomicznymi i prawnymi aspektami.

Obrady będą się toczyć w następujących sekcjach:

✈ Zarządzanie bezpieczeństwem w transporcie: problemy społeczno-gospodarcze i naukowo-badawcze, edukacja bezpieczeństwa transportu w Polsce, strategie bezpieczeństwa w transporcie, podejście systemowe w zarządzaniu bezpieczeństwem.

✈ Zarządzanie ryzykiem w transporcie: metody badawcze stosowane w zarządzaniu ryzykiem i analizach ryzyka, stan aktualny zarządzania ryzykiem w transporcie, metody zintegrowanego zarządzania ryzykiem w transporcie.

✈ Sytuacje kryzysowe w transporcie: zapobieganie sytuacjom kryzysowym, przygotowanie do sytuacji kryzysowych, procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych, stany nadzwyczajne w transporcie.

✈ Budowa eksploatacja i diagnostyka środków transportu: konstrukcja i badania środków transportu, pojazdy transportu kombinowanego, użytkowanie i utrzymanie środków transportu, modelowanie ruchu środków transportu, certyfikacja i homologacja środków transportu.

✈ Polityczne, ekonomiczne i prawne aspekty bezpieczeństwa w transporcie: polityka bezpieczeństwa sektora transportowego w Polsce, polityczne uwarunkowania kształtowania strategii bezpieczeństwa w transporcie, polityka transportowa jako efekt przetargów elit politycznych i biznesowych, wizja rozwoju sektora transportowego w wystąpieniach polityków i programach partii politycznych, bezpieczeństwo transportu w prawie międzynarodowym, europejskim i krajowym, prawne uwarunkowania bezpieczeństwa lotnisk, dworców i innych obiektów użyteczności publicznej, bezpieczeństwo a działalność gospodarcza w sektorze transportu.

✈ Dydaktyka i edukacja dla transpotru: przygotowanie i poziom wiedzy kadry dydaktycznej (instruktorów, nauczycieli, wykładowców) sektora transportowego, wyzwania w kształceniu przyszłych kadr na potrzeby sektorów transportu, adekwatność metod i środków nauczania oraz programów szkoleń do wymogów branży.

✈ Bezzałogowe statki powietrzne: wykorzystanie BSP w sektorze państwowym i prywatnym, projekty międzynarodowe i perspektywy współpracy, finansowanie badań nad BSP, polskie i zagraniczne doświadczenia w budowie i wykorzystywaniu BSP.

Konferencja odbędzie się w dniach 22-24.11.2017 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice oraz Zakopanem. Referaty przygotowane w języku polskim lub angielskim zostaną opublikowane w "Scientific Journal of Silesian University of Technology.

Termin nadsyłanie kart zgłoszeń (z aktualnym adresem e-mail) i streszczeń referatów (w języku polskim oraz angielskim) o objętości maks. 1/2 strony upływa 15.09.2017 r.

Zgłoszenie uczestnictwa w postaci wypełnionej karty uczestnictwa należy przesłać na adres: centrum.lotnictwo@polsl.pl.

Więcej informacji na stronie: www.ckkl.2ap.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony