Przejdź do treści
Cirrus Garmin Perspective Terrain
Źródło artykułu

Cirrus Perspective

Cirrus Design Corporation, ogłosił wprowadzenie stworzonego wspólnie z Garminem systemu Cirrus Perspective: nowego rozwiązania w zakresie budowy kokpitu i panelu awioniki. Rozwiązanie zdecydowanie uprości pilotaż, poprawi świadomość sytuacyjną i jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo lotów. Jest rezultatem wspólnej wizji Cirrusa  i Garmina, mającej na celu dalszy rozwój lotnictwa ogólnego poprzez uczynienie latania łatwiejszym, bezpieczniejszym oraz bardziej dostępnym. Pierwszy raz współpracę obu firm w tym zakresie ogłoszono w czasie Europejskiej Konwencji i Wystawy Lotnictwa Biznesowego (EBACE) w Genewie.

„Firmy Cirrus i Garmin pracowały wspólnie, począwszy od stworzenia pierwszego SR20 pod koniec lat 90 tych. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani rozwojem naszego partnerstwa” powiedział Gary Kelley, wice prezes Garmin’a do spraw marketingu. „Obie firmy są równo zaangażowane w dostarczenie klientom bezpiecznego i wysokiej jakości samolotu i jesteśmy pewni że piloci Cirrusa docenią latanie z całkowicie zintegrowanym szklanym  panelem nawigacyjnym.”

Kluczowe rozwiązania Cirrus Perspective zawierają m.in. systemy STV, AHRS, iLVL.

Synthetic Vision Technology – trójwymiarowe zobrazowanie terenu, przeszkód i innych samolotów na wyświetlaczu. Rewolucyjna, bezcenna w trudnych warunkach atmosferycznych, trójwymiarowa prezentacja na panelu, jest zgodna z tym, co pilot widzi na zewnątrz samolotu w idealnych warunkach meteorologicznych. SVT zawiera również inne pomocne rozwiązania,  takie jak znacznik ścieżki lotu, Pathways (realizacja “autostrady na niebie” w wykonaniu Garmina) oraz unikatowe podświetlenie pasa startowego i znaki lotniskowe na ekranie wyświetlacza.

Podwójny system AHRS (Attitude and Heading Reference Systems) – to rozwiązanie mające możliwość samoustawienia i restartowania w czasie lotu.

Niebieski przycisk “poziomowania” LVL (Level Button)– po wciśnięciu którego, samolot wyprostuje i wypoziomuje się sam, bez dodatkowych działań pilota. To rozwiązanie daje pilotom Cirrusa kilka cennych dodatkowych chwil, w trakcie "pracowitych" lub awaryjnych sytuacji, aby lepiej ocenić sytuację.

Więcej, o nowym wymiarze małego lotnictwa, będziemy mogli dowiedzieć się w sobotę, 19 lipca 2008 w godzinach: 11:00 - 17:00 na lotnisku Babice w Warszawie.

………………………………………………

CIRRUS jest uznanym światowym liderem w produkcji samolotów lotnictwa ogólnego, które dostarczają wyjątkową jakość, osiągi oraz bezpieczeństwo. Najbardziej popularne samoloty, Cirrus SR22 oraz SR20, wykonane z kompozytu, w swoim standardowym wyposażeniu posiadają innowacyjne i zaawansowane technologie projektowe, włączając w to opatentowany przez Cirrus Design system CAPS (Cirrus Airframe Parachute System) - spadochron dla całego samolotu. Cirrus sprzedaje swe produkty bezpośrednio w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej poprzez swój dział sprzedaży, zaś przedstawicielstwa handlowe posiada w krajach Ameryki Południowej, krajach Europy, Chinach, Austarlii, Daleko-Wschodniej Azji, Afryce Południowej, Meksyku oraz Karaibach.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony