ZOP z licencją

Mi-14PŁ/ fot. BLMW

Personel klucza śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) Mi-14PŁ z Darłowa uczestniczył w sesji egzaminacyjnej na licencję trzeciej klasy pilota i nawigatora lotnictwa Sił Zbrojnych. Sesja odbyła się w dniach od 08 do 10 listopada w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Kpt. mar. pil. Ireneusz Steciuk, por. mar. pil. Jarosław Thiede oraz por. mar. nawig. Krystian Gutkowski z klucza śmigłowców ZOP Mi-14PŁ z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego (Grupa Lotnicza Darłowo) uczestniczyli w sesji egzaminacyjnej na licencję trzeciej klasy odbywającej się w związku z wprowadzoną w 2008 roku „Instrukcją kwalifikowania pilotów i nawigatorów w lotnictwie SZRP” (IKPN-2008).

Egzaminy przeprowadzono zgodnie z przepisami JAR-FCL 2 (Joint Aviation Reguirements – Flight Crew Licensing Helicopter) stanowiącymi wspólne wymagania licencjonowania personelu lotniczego na śmigłowcach według europejskich standardów bezpieczeństwa lotniczego dla poziomu CPL (Commercial Pilot Licence) czyli licencji pilota zawodowego. W listopadowej sesji egzaminacyjnej organizowanej przez Dowództwo Sił Powietrznych uczestniczyło łącznie 45 podchorążych WSOSP oraz 27 pilotów i nawigatorów z Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus