Poleci symulatorem

WOŚP (serce)

Pan Maciej Zaremba z Poznania wygrał aukcję i odbędzie lot symulatorem samolotu „Bryza” lotnictwa Marynarki Wojennej. Aukcja zorganizowana była w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Została wylicytowana za kwotę 1775 złotych. Lot odbędzie się w piątek, 4 marca.

Zwycięzca aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w piątek, 4 marca, gościem specjalnym w 44. Bazie Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach. Pan Maciej Zaremba pozna specyfikę służby lotnika morskiego i przejdzie szkolenie na jedynym w kraju i na świecie symulatorze samolotu „Bryza”. Największą atrakcją wizyty będzie możliwość wykonania samodzielnego lotu symulatorem.

Wizyta w bazie lotnictwa Marynarki Wojennej w Siemirowicach rozpocznie się od spotkania z jej dowódcą kmdr. pil. Jarosławem Andrychowskim. Następnie Pan Maciej spotka się z personelem latającym, zapozna się ze specyfiką służby pilotów i nawigatorów specjalizujących się w lotach patrolowych i poszukiwawczo – ratowniczych nad obszarami morskimi. Obejrzy również samoloty bazujące na lotnisku w Siemirowicach. Najważniejszy punkt wizyty - szkolenie na symulatorze TL-28B oraz wykonanie samodzielnego lotu symulatorem zostanie potwierdzone pamiątkowym certyfikatem.

Symulator TL-28B przeznaczony do szkolenia i egzaminowania załóg samolotów typu „Bryza”. Urządzenie symuluje właściwości realnego lotu, działanie i sterownie silnikami oraz funkcjonowanie wszystkich systemów pokładowych. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają na kontrolowanie działania załogi i wpływanie na przebieg lotu poprzez wprowadzanie przez instruktora zmian warunków lotu, złożoności sytuacji radionawigacyjnej oraz symulowanie usterek poszczególnych układów. TL-28B przeznaczony jest również do szkolenia z postępowania w sytuacjach awaryjnych i niebezpiecznych. Symulator umożliwia również wykonywanie lotów patrolowych oraz lotów na poszukiwanie rozbitków na morzu. Dzięki ruchomej podstawie szkoląca się załoga ma możliwość realnego odczuwania wykonywanych manewrów. Na symulatorze szkolą się załogi samolotów patrolowo – rozpoznawczych, monitoringu ekologicznego i transportowych lotnictwa Marynarki Wojennej oraz załogi z jednostek Sił Powietrznych posiadających na wyposażeniu samoloty typu „Bryza” (36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego i 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego). Od początku eksploatacji symulator „wylatał” łącznie ponad 7400 godzin.
 

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus