Piąta Akcja Serce w wykonaniu Bryzy z BLMW

M28B Bryza na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach - wieża w tle (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

Drugie, w ciągu tygodnia, zadanie transportu medycznego organów przeznaczonych do przeszczepu przeprowadzili lotnicy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

We wtorek po południu (22 września), Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach „Akcji Serce”. Zgodnie z przyjętymi procedurami do wykonania zadania wytypowano załogę i samolot z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

Dzisiaj (23 września) o godzinie 6:03 samolot M28B Bryza, z załogą dowodzoną przez kmdr por. pil. Romana Czyża wystartował z lotniska macierzystego 43. Bazy w Gdyni-Babich Dołach i dwadzieścia minut później wylądował na lotnisku w Malborku. Tam na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów, wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem.

O godzinie 7:10 Bryza wystartowała i skierowała się na lotnisko w Katowicach. Lądowanie nastąpiło o godzinie 8:37 i personel medyczny udał się natychmiast do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym oczekiwał już pacjent.

Bryza rozpoczęła powrót na macierzyste lotnisko w Gdyni o godzinie 9.25 i wylądowała, kończąc akcję, o godzinie 11.00.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus