Nocne poszukiwania z udziałem Anakondy na Zatoce Gdańskiej

Śmigłowiec W-3WARM na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach (fot. kmdr ppor Marcin Braszak)

Dzisiejszej nocy lotnicy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego prowadzili poszukiwania mężczyzny na Zatoce Gdańskiej, w pasie wybrzeża o szerokości 2 mil morskich od mola w Orłowie do portu gdańskiego.

Dzisiaj (18 września), o godzinie 1:19 do służb SAR wpłynęła informacja, że w wodach Zatoki Gdańskiej, pomiędzy molem w Gdyni-Orłowie a wejściem do gdańskiego portu, znalazł się mężczyzna, który według wskazań rodziny postanowił pływać, lecz nie powrócił na brzeg.

O godz. 1:35 do akcji poszukiwawczej wystartowała załoga dyżurna SAR śmigłowcem W-3WARM Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, dowodzona przez kpt. pil. Pawła Bugajskiego. Poszukiwania z wody prowadziły także jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

O godz. 1:45 załoga śmigłowca rozpoczęła przeszukiwanie wskazanego rejonu. Przeszukanie rejonu nie dało rezultatów. O godz. 3:40, załoga, ze względu na małą pozostałość paliwa przerwała poszukiwania i 5 minut później powróciła na macierzyste lotnisko w Darłowie.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus