Ćwiczenia ratowników na morzu w udziałem załogi śmigłowca W-3WARM

W-3WARM z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego podczas akcji na morzu (fot. Bartek Bera)

Nieokiełznana fala, morska bryza rzucająca bryzgami wody we wszystkie możliwe strony, świstający w uszach wiatr, do brzegu kilometry wody, a na środku żywiołu rzucana kolejnymi falami niewielka jednostka ratownicza, i precyzyjnie osadzony w przestrzeni nad nią śmigłowiec W-3WARM Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, z którego na pokład jednostki schodzi po linie ratownik…

Wszystko sprawia wrażenie chaosu, ale to chaos starannie kontrolowany i wyreżyserowany. Reżyserami są procedury, profesjonalizm ratowników, doświadczenie, wszechstronna wiedza o swoim fachu i pasja.

By móc nieść pomoc w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze doby, tym którzy znaleźli się w opałach na morzu, niezbędne są ciągłe ćwiczenia we współdziałaniu służb: załóg SAR z BLMW i ratowników Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Jedno z takich ćwiczeń, załogi śmigłowca W-3WARM z darłowskiej grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego i załogi m/s Tajfun z Morskiej Stacji Brzegowej w Darłowie, uchwycił swym obiektywem Bartek Bera.

Więcej zdjęć Bartka Bery z ćwiczeń na profilu Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Źródło: Brygada Lotnictwa MW
comments powered by Disqus