Nowa trajka firmy Airone ze składanym podwoziem

trajka firmy Airone ze składanym podwoziem

Chciałbym przedstawić Wam nową trajkę oferowaną na rynku. Jej producentami i konstruktorami są Michał Szelest i Wojtek Piech. Jest to na tyle niezwykła konstrukcja, że pozwala cieszyć się swobodą latania, jak w przypadku startu z nóg. Zainteresowani z pewnością będą ci, którzy chcieliby poczuć swobodę PPG a z różnych względów musieli wybrać wózek. Najbardziej niezwykłe w tej konstrukcji jest składanie przedniego koło trajki. Dzięki temu, w locie pilot ma bardzo dobre pole widzenia a dodatkowo może swobodnie używać speeda. Do trajki pasuje każdy napęd z wyporami. Gwarantuje to regulowany rozstaw mocowań pod ramę napędu oraz regulacja długości podpór na wypory. Przy mocowaniu napędu do lotu nie trzeba nawet zmieniać ustawień taśm nośnych napędu.

Składanie przedniego koła w trakcie lotu nie powoduje zmiany wyważenia wózka. Tego typu idea została przez firmę Airone opatentowana.

Wózek składa się i rozkłada poniżej minuty, co zostało przedstawione na filmie poniżej. Michał twierdzi, że jest w stanie złożyć wózek w… 15 sekund. Oczywiście osobie wykonującej tę czynność po raz pierwszy, może to zająć nieco więcej, ale i tak montaż jest niezwykle szybki. W wersji podstawowej trajka waży 14kg. Obecnie firma Airone pracuje nad wersją kompozytowymi tylnymi półosiami, co znacznie zmniejszy wagę i zwiększy komfort startów i lądowań dzięki ich sprężystości. Wózki są wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem tytanu, zaś całość jest malowana proszkowo.Firma Airone pracuje także nad identycznym wózkiem ze składanym zawieszeniem w trakcie lotu, który będzie wykonany w całości z rur kewlarowych. Gotowa do lotu trajka będzie ważyć maksymalnie 8 kg!

kontakt do producentów trajki:
Michał Szelest 504-096-876
Wojciech Piech 606-113-060

Leszek Klich
 

Źródło: blog Leszka Klicha paramotor.com.pl
comments powered by Disqus