Przejdź do treści
SZD-54 Perkoz (fot. obywatelskibb.pl)
Źródło artykułu

Dla kogo ten szybowiec?

Nie milkną dyskusje po ogłoszeniu zwycięskich projektów w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2017.

Projekt „Szybowcem po Niebie” ma tyluż zdeklarowanych zwolenników, co przeciwników. – Zapewne sprzęt zakupiony ze "wspólnej kasy" będzie zarobkowo wykorzystywany przez aeroklub. Czy to nie jest nadużycie? Jest to zgodne z ideą budżetu obywatelskiego? – pyta czytelnik portalu Bielsko.biała.pl.

Wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 zostały podane 14 listopada br. Od tego czasu nie milkną związane z tym dyskusje i komentarze.

Szczególne emocje rozpala projekt „Szybowcem po Niebie”, który uzyskał aż 3321 głosów – jeden z czterech projektów ogólnomiejskich, które zwyciężyły w głosowaniu.

Projekt „Szybowcem po Niebie” zakłada zakup nowoczesnego i uniwersalnego szybowca, który umożliwi nie tylko szkolenie podstawowe, ale i zaawansowane, poprzez pierwsze samodzielne loty, naukę termiki, przeloty, loty rekreacyjne (w tym dla osób niepełnosprawnych), naukę i trening akrobacji. Ponadto projekt obejmuje zakup przyczepy transportowej oraz dwóch spadochronów do skoków treningowych.

Projekt ma tyluż zdeklarowanych zwolenników, co przeciwników.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.bielsko.biała.pl


Przeczytaj również:
Projekt "Szybowcem po Niebie" będzie realizowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony