Przejdź do treści
Miejsce wypadku samolotu Cessna TU206G Turbo Stationar (OK-ROY) - widok z przodu (fot. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, Facebook)
Źródło artykułu

Bielsko-Biała: wypadek samolotu Cessna TU206G Turbo Stationar na lotnisku

Do wypadku samolotu Cessna TU206G Turbo Stationar (znaki rejestracyjne OK-ROY) doszło w piątek późnym po południem na lotnisku sportowym Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Startująca z lotniska maszyna, w której był pilot i pięcioro pasażerów, znalazła się poza pasem i uderzyła w ogrodzenie. Nikt nie odniósł obrażeń.

Rzeczniczka bielskiej straży pożarnej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa poinformowała, że informację o wypadku na lotnisku Aleksandrowice – Aeroklubu Bielsko-Bialskiego – służby otrzymały ok. godz. 17.20. Osoby podróżujące samolotem – 5 pasażerów i pilot – opuściły maszynę samodzielnie jeszcze przed przybyciem zastępów strażaków.

Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej oraz służby medyczne. Żaden z uczestniczących wypadku nie wymagał pomocy.

Według wstępnych informacji, do wypadku doszło przy starcie, samolot Cessna TU206G Turbo Stationar zjechał z pasa i uderzył w ogrodzenie sąsiadującego z lotniskiem ogrodu. Na zdjęciach opublikowanych przez strażaków widać, że choć tylna część samolotu została uszkodzona, konstrukcja kabiny ani skrzydeł nie została naruszona.

Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniała Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Miejsce wypadku samolotu Cessna TU206G Turbo Stationar (OK-ROY) (fot. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, Facebook)

Miejsce wypadku samolotu Cessna TU206G Turbo Stationar (OK-ROY) (fot. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, Facebook)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony