Przejdź do treści
Śmigłowiec AW169 na płycie stadionu w Leicester City, fot. news.com.au
Źródło artykułu

Znane są przyczyny katastrofy śmigłowca z właścicielem klubu Leicester City

Śledczy ujawnili wyniki dochodzenia w sprawie katastrofy śmigłowca AgustaWestland AW169 (znaki rejestracyjne G-VSKP), który 27 października ok. godziny 21.30 czasu polskiego rozbił obok stadionu klubu Leicester City. Na pokładzie statku powietrznego znajdował się właściciel klubu, Vichaia Srivaddhanaprabha i cztery inne osoby (w tym dwójka pilotów). Wszyscy zginęli.

Jak wykazało dochodzenie brytyjskiej komisji badania wypadków lotniczych (AAIB - Air Accident Investigation Branch), podczas wznoszenia się śmigłowca nastąpiło rozłączenie połączenia mechanizmu pomiędzy pedałami sterownicy, a wirnikiem ogonowym co doprowadziło do niekontrolowanego obracania się AW169 w prawą stronę i w efekcie jego rozbicie się o ziemię.

W katastrofie zginęła również Polka, Izabela Lechowicz, która sama także była doświadczonym pilotem i instruktorem lotnictwa. W marcu br. Lechowicz znalazła się w grupie 18 Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, które zostały wybrane przez polską ambasadę w Londynie w ramach plebiscytu #Polka100 zorganizowanego z okazji 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych.


Czytaj również:
Katastrofa śmigłowca z właścicielem klubu Leicester City na pokładzie
Izabela Lechowicz zginęła w katastrofie śmigłowca właściciela klubu Leicester City
Wideo z wypadku śmigłowca w Leicester 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony