Przejdź do treści
Katastrowa śmigłowca w Leicester, fot. BBC
Źródło artykułu

Katastrofa śmigłowca z właścicielem klubu Leicester City na pokładzie

27 października, ok. godziny 21.30 czasu polskiego obok stadionu klubu Leicester City rozbił się śmigłowiec AgustaWestland AW169 (znaki rejestracyjne G-VSKP) należący właściciela klubu, Vichaia Srivaddhanaprabha. Według BBC, miał on się znajdować na pokładzie statku powietrznego.

Prawdopodobnie nikt nie przeżył wypadku, ale wciąż nie wiadomo ile osób podróżowało śmigłowcem. Właściciel klubu oglądał z trybun sobotni mecz Leicester City z West Ham United (1:1) i po jego zakończeniu wsiadł do swojego AW169. Ten wzniósł się na wysokość 200 stóp, a następnie spadł na parking wokół stadionu.

Nie są znane jeszcze przyczyny zdarzenia. Chwilę po zdarzeniu miejsce katastrofy zostało zamknięte przez służby ratunkowe, a stadion ewakuowany. Po godzinie 23:00 polskiego czasu klub wydał oświadczenie, iż  wspiera policję we wszelkich czynnościach związanych z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy.


61 letni Tajlandczyk Srivaddhanaprabha kupił Leicester City FC za 39 milionów funtów w 2010 roku, przejmując drużynę jeszcze w drugiej lidze, Championship. W 2016 roku doprowadził klub do mistrzostwa Anglii, co jest uznawane za jedno z najbardziej zaskakujących rozstrzygnięć w historii ligi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony