Przejdź do treści
Trasa lotu BA3271 z 25 marca, fot. bbc
Źródło artykułu

Samolot British Airways wylądował przez pomyłkę w Edynburgu zamiast w Düsseldorfie

25 marca, jeden z samolotów linii British Airways, który miał wykonać lot do Dusseldorfu, przez pomyłkę znalazł się w Edynburgu, po tym, jak nieprawidłowo złożono plany lotu. Pasażerowie zdali sobie sprawę z błędu, gdy wylądowali w Szkocji i przez głośniki pokładowe została wyemitowana formułka powitania w Edynburgu.

Samolot, który wystartował z londyńskiego lotniska City, ostatecznie doleciał do Dusseldorfu, ale brytyjski przewoźnik wszczął dochodzenie wraz z firmą WDL Aviation, która podstawiła maszynę dla BA, aby dowiedzieć się, dlaczego został złożony i zrealizowany niewłaściwy plan lotu.

Rzecznik linii BA przeprosił pasażerów za dodatkową przerwę w podróży i oświadczył, że poprzedni lot samolotu odbył się w niedzielę właśnie do Edynburga i z powrotem, więc wydaje się, że ktoś z WDL błędnie powtórzył ten sam plan lotu na następny dzień. Kiedy załoga dotarła na lotnisko London City, otrzymała plan lotu do Edynburga z poprzedniego dnia i na jego podstawie wystartowała.

Niemiecka firma WDL stwierdziła, że „ściśle współpracuje z nadzorem lotniczym, aby zbadać w jaki sposób doszło do tak niefortunnego pomieszania lotów”. Podkreślała, że w żadnym momencie bezpieczeństwo pasażerów nie było zagrożone. Lot BA3271 do Düsseldorfu ostatecznie został zrealizowany, jednak po dwu i półgodzinnym postoju w Edynburgu. Jedna z pasażerek relacjonowała, że kiedy pilot ogłosił, że samolot zaraz wyląduje w Edynburgu, wszyscy uznali, że to żart. Następnie po lądowaniu i stwierdzeniu pomyłki, pilot poprosił pasażerów, aby podnieśli ręce, ci którzy chcieli dalej kontynuować podróż do Düsseldorfu. Zgłosili się wszyscy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony