Przejdź do treści
Flota British Airways
Źródło artykułu

Personel pokładowy British Airways zapowiada akcję strajkową

Unite, związki zawodowe personelu pokładowego linii British Airways zapowiedziały, że załogi przewoźnika podejmą akcję strajkową w sporze wynagrodzenia. Ponad 2000 osób zadecydowało o strajku na lotnisku Heathrow, odrzucając wcześniej propozycję 2% podwyżki.

Akcja może rozpocząć się po 21 grudnia, ale związki jeszcze nie podały konkretnej daty i nie wiadomo, czy wpłynie ona na loty w okresie Bożego Narodzenia. Prawie 79% głosujących opowiedziało się za strajkiem, stwierdził przedstawiciel Unit, wzywając British Airways do powrotu do stołu negocjacyjnego.

Spór dotyczy około 4000 pracowników, którzy dołączyli do linii lotniczych po 2010 roku na kontraktach "Mixed Fleet". Około 2500 z nich należy do Unite. Wcześniej mieli oni obiecane stawki roczne w wysokości od 21 do 25 tys. funtów, ale w rzeczywistości zaczynały się one od nieco ponad 12 tys. funtów plus 3 funty za godzinę lotu.

Według przeprowadzonych badań, od czasu przejścia do BA, 84% załóg doświadcza stresu i depresji z powodu ich sytuacji finansowej. Niektórzy nawet przyznali się, że pomiędzy lotami spali w samochodach, ponieważ nie mogli sobie pozwolić na zakup paliwa, aby dostać się do domu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony