Zarzuty karne i wysokie grzywny dla pasażerów imprezujących na pokładzie samolotu (film)

Impreza na pokładzie samolotu Sunwing Airlines, fot. Youtube

Ponad 100 Kanadyjczyków, z których większość to nich influencerzy mediów społecznościowych, może otrzymać ogromne grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności za imprezowanie na pokładzie wyczarterowanego rejsu. Jak na ironię, to właśnie nagranie umieszczone na YouTube pokazujące sceny z samolotu doprowadziło w Kanadzie do ogromnych kontrowersji i ostrej reakcji ze strony premiera Justina Trudeau, który nazwał ten incydent „policzkiem w twarz” dla innych Kanadyjczyków dotkniętych obecną falą koronowirusa.

Na filmie można zobaczyć, jak 30 grudnia 2021 r., na pokładzie samolotu linii Sunwing Airlines (kanadyjski przewoźnik charterowy), pasażerowie piją i tańczą lecąc z Montrealu do Cancun w Meksyku. Załoga Sunwing najwyraźniej nie uznała tego zachowania za niestosowane i nie podjęła decyzji o zawróceniu lub lądowaniu na trasowym lotnisku zapasowym.

Nie pojawiły się żadne zarzuty, że którykolwiek z pasażerów był agresywny lub ignorował instrukcje wydawane przez personel pokładowy. Ale po wybuchu skandalu w związku z upublicznieniem nagrania z lotu, przewoźnik poinformował, że nie osiągnął porozumienia z organizatorem pobytu w sprawie lotu powrotnego i nie wysłał samolotu po pasażerów. Air Canada i Air Transat, inne kanadyjskie linie charterowe, również ogłosiły, że nie wpuszczą żadnego z pasażerów tego lotu na pokłady swoich samolotów.

Kilka kanadyjskich federalnych departamentów rządowych rozpoczęło śledztwo w sprawie naruszeń, a wysocy urzędnicy rządu Kanady poinformowali o potencjalnych konsekwencjach, jakie czekają na uczestników imprezy na pokładzie samolotu, w tym grzywnach w wysokości 100 tys. USD i karach pozbawienia wolności. Dwóch pasażerów tego lotu uczęszczało na kurs pilotażu i teraz Departament Transportu Kanady sprawdza ich udział w całym zdarzeniu, aby ocenić, czy może to mieć wpływ na ich szanse uzyskania licencji pilota. Niektórzy z pozostałych uczestników lotu zostało już zwolnionych przez swoich pracodawców.   

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus