Z powodu koronawirusa zostały odwołane kwietniowe targi lotnictwa ogólnego AERO 2020

Targi lotnictwa ogólne AERO 2020

Z uwagi na obawy związane z rozprzestrzenianiem się epidemii Covid-19, targi lotnictwa ogólnego Aero 2020 zostały przełożone na nieokreślony jeszcze termin. „W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy od naszych wystawców i potencjalnych gości wiele odwołań. W związku z powyższym, targi Aero zostały przełożone, jednak nowa data imprezy nie została jeszcze ustalona”, powiedział Roland Bosch, organizujący imprezę z ramienia Messe Friedrichshafen. AERO 2020 miały się pierwotnie odbyć w dniach od 1 do 4 kwietnia 2020 r.

Klaus Wellmann, dyrektor Messe Friedrichshafen, dodał, że inne wydarzenia odbywające się w obiekcie również zostały odwołane. Wellman poinformował: „Koronawirus powoduje, że obecnie doświadczamy negatywnego efektu domina. Środowisko lotnictwa ogólnego również uważa, że ryzyko zdrowotne i ekonomiczne związane z nadchodzącymi targami jest zbyt wysokie. Podzielamy tę ocenę i dlatego z ciężkim sercem musieliśmy podjąć tę poważną decyzję”.

W piątek, 6 marca, Niemcy zgłosiły 577 przypadków koronawirusa na swoim terytorium, ale nie odnotowano żadnych zgonów. Krajem, który w Europie został najbardziej dotknięty epidemią są Włochy, gdzie zanotowano 3858 przypadków zachorowań i 148 zgonów.
 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus