Program X-Plane jako pomoc w edukacji młodzieży

Fly To Learn

Głównym celem nowego programu oferowanego przez organizacje „Build a Plane” oraz „Fly to Learn”, jest pomoc młodzieży w zgłębianiu tajników nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez budowanie oraz latanie wirtualnymi statkami powietrznymi. Aplikacja opracowana została na bazie oprogramowania symulatora lotu X-Plane.

"Nie każda szkoła może lub chce zbudować rzeczywisty samolot", powiedział Lyn Freeman, założyciel „Build a Plane”. „Ale teraz, dzięki naszej współpracy z programem "Fly to Learn", wszyscy zainteresowani mogą konstruować wirtualne maszyny”, dodał. Zespół "Fly To Learn" opracował program, który wykorzystuje rozwiązania zastosowane w X-Plane, aby uczyć młodzież podstaw lotnictwa i pomóc im w projektowaniu oraz lataniu opracowanymi przez siebie samolotami. Grupa planuje także zorganizowanie ogólnokrajowego konkursu "Virtual fly-off".

Oprogramowanie X-Plane i materiały do nauki dla 20 uczniów są dostępne dla szkół w cenie 400 dolarów rocznie. Program przeznaczony jest do uzupełnienia krajowych standardów STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics), które obecnie znajdują się w fazie rozwoju. "X-Plane to wspaniałe doświadczenie pozwalające zgłębić wiedzę z zakresu lotnictwa, a jego główną zaletą jest wrażliwość na takie rzeczy, jak środek ciężkości, opór indukowany, kąty natarcia i inne", powiedział Thomas Dubick, z zespołu "Fly To Learn". "Studenci doświadczają silnego akademickiego rygoru poprzez projektowanie, latanie i analizę wyników modyfikacji opracowanych własnoręcznie samolotów", wyjaśniał.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus

Komentarze

Bardzo popieramy stosowanie X-Plane w edukacji. Zapraszamy do poznania tej fascynujacej platformy. https://www.facebook.com/artymowiczaviation