Politycy chcą zatrzymać proces zamykania wież ATC

Wieża lotniska w Yeager w Zachodniej Wirginii

Ponadpartyjna grupa 18 senatorów zamierza wprowadzić przepisy, które pozwolą zatrzymać rozpoczęty przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA) proces zamknięcia 149 wież kontroli ruchu lotniczego. Według Agencji, wprowadzone działania mają przynieść znaczące oszczędności budżetowe.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez senatora Jima Inhofe (Republikanin ze  stanu Oklahoma), jednego z pomysłodawców nowej regulacji "Protect Our Skies”, jej zadaniem jest przeciwstawienie się decyzji Departamentu Transportu (DOT) USA o zaprzestaniu finansowania jakichkolwiek wież kontroli ruchu lotniczego, w tym również tych, które są obsługiwane przez FAA".

Sześciu senatorów i przewodniczący Stowarzyszenia Lotnictwa Biznesowego (NBAA) Ed Bolen zaplanowali na 17 kwietnia zwołanie konferencji prasowej w Kapitolu, podczas której zamierzają przedstawić swoje założenia. Grupa podała, że proces zamknięcia wież kontroli ruchu lotniczego ogłoszony przez FAA dwa tygodnie temu jest nieproporcjonalny do podobnych działań przedsięwziętych przez inne agencje. Jednak w zeszłym tygodniu FAA ogłosiła, że opóźnia zamknięcie 149 wież ATC do 15 czerwca, czego głównym powodem są prawne wyzwania, jakie w związku z tym pojawiły się w całym kraju.

Czytaj również:
Konsekwencje decyzji o zamknięciu 149 obiektów ATC w USA

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus