PiperSport będzie nadal dostępny na rynku amerykańskim

PiperSport

Don Ayres, prezes firmy US Sport Aircraft stwierdził, iż bez względu na nazwę, pod jaką będzie sprzedawany samolot „PiperSport”, maszyna ta nadal będzie dostępna na amerykańskim rynku LSA (Light Sport Aircraft). W ostatnim czasie, spółka Piper ogłosiła, iż zrywa porozumienie dotyczące dystrybuowania modelu PiperSport, które zawarła z Czech Sport Aircraft (CSA), powołując się przy tym na różnice w celach biznesowych obu firm.

Mimo, że Piper markował maszynę zwaną wcześniej SportCruiser, to samolot będzie obecnie sprzedawany bez zaangażowania amerykańskiej firmy, co w przededniu targów lotniczych US Sport Aviation Expo, które w dniach 20-23 stycznia odbyły się w Lakeland, na Florydzie, potwierdził Ayres: "Zerwanie porozumienia między Piperem, a CSA nic w tej kwestii nie zmienło".

Nagłe wypowiedzenie umowy przez spółkę Piper (na tydzień przed największymi targami lotnictwa sportowego w USA), było szeroko komentowane przez uczestników imprezy w Sebring, gdzie samolot pokazowy był opatrzony logiem Pipera, podobnie jak namioty i materiały promocyjne na stoisku. Ayres stwierdził, iż "Pomimo ostatnich wydarzeń, Piper przez kolejne 90 dni zobowiązał się nadal wspierać US Sport Aircraft". Pod nazwą PiperSport sprzedano 45 samolotów, ale Ayres zapewnia, że nie martwi  go zmiana marki, gdyż od momentu ogłoszenia wypowiedzenia umowy sprzedał już 5 kolejnych samolotów.

Czytaj również:
Piper zerwał współpracę z Czech Sport Aircraft
Postawło stowrzyszenie dealerów samolotów PiperSport
Czech Sport Aircraft odpiera zarzuty Pipera

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus