Firmy inwestują w sterowce do przewozu cargo

Sterowiec Lockheed Martin

Firma Hybrid Air Freighters (HAF), z siedzibą w Paryżu wraz z amerykańską Columbia Helicopters, postanowiły rozpocząć współpracę w zakresie użytkowania floty 12 sterowców, które mają zostać wyprodukowane przez koncern Lockheed Martin.

We wspólnym komunikacie opublikowanym na początku września, oba podmioty podkreślały, że sterowce zapewniają wysoką wydajność i możliwość wykonywania na dużą skalę innowacyjnych usług logistycznych dla przemysłu naftowego i gazowego, a także dla górnictwa i budownictwa. Statki powietrzne będą przewozić zarówno ładunki, jak i personel do odległych placówek i nie wymagają żadnej znaczącej infrastruktury naziemnej, bowiem mogą wylądować na dowolnym rodzaju nawierzchni.

Zgodnie z informacjami upublicznionymi w czerwcu 2017 r., spółka HAF, która powiązana jest z producentem samolotów Daher, planuje przeznaczyć na zakup hybrydowych sterowców do przewozu cargo ok. 500 mln dolarów. Każdy z nich będzie posiadał ponad 30 m ładownię, w której będzie mógł przewozić ładunek o masie do 21 ton.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus