FAA zamyka wieże kontroli lotów w mniejszych portach lotniczych

Wieża kontorli lotów na lotnisku Santa Barbara w USA

Do 18 marca br., Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) miała ogłosić, które wieże kontroli lotów w Stanach Zjednoczonych zostaną zamknięte z powodu federalnych cięć budżetowych, ale teraz poinformowała, że decyzja o tym zostało opóźniona do piątku, 22 marca. Agencja planuje zakończyć finansowanie 189 kontraktowych wież w małych portach lotniczych, w związku z czym zarządcy tych obiektów składają wnioski do FAA, aby zbadać czy decyzja ta nie będzie miała niekorzystnego wpływu na interes narodowy.

W ostatni piątek, Dyrektor Operacyjny FAA, J.David Grizzle powiedział, że Agencja otrzymała bardzo dużą liczbę komentarzy odnośnie wprowadzanych zmian i potrzebuje więcej czasu na kompleksową analizę wniosków przesłanych przez poszczególne lotniska. Bez zmian pozostaje natomiast ogłoszony wcześniej rzeczywisty harmonogram zamykania obiektów tego typu. 7 kwietnia mają zostać zamknięte 173 wieże kontroli ruchu, a kolejne 16 pod koniec września br. FAA zakończyła już także możliwość przesyłania komentarzy i uwag do powyższej kwestii.

Sprawie bacznie przygląda się również Stowarzyszenie AOPA, według którego rządowe Biuro ds. Zarządzania i Budżetu planuje przesunąć na inne cele środki finansowe, które w tej chwili przeznaczane na funkcjonowanie wież kontroli lotów na lotniskach nie obsługujących komercyjnych lotów lub ruchu wojskowego.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus