FAA wycofuje niektóre procedury podejścia z okrążeniem (cyrcling to land)

Procedury z okrążenia

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) planuje wycofanie niektórych procedur podejścia z okrążenia tam, gdzie to możliwe i w zeszłym tygodniu opublikowała kryteria selekcji w celu podjęcia decyzji, które lotniska zostaną objęte zmianami. Zastosowane działania są wdrażane w ramach NextGen, nowego systemu przestrzeni powietrznej USA.

AOPA poinformowała, że zaapelowała do Agencji, żeby ta wzięła pod uwagę, że część podejść należy pozostawić aby służyły do celów szkoleniowych i zaleciła, aby FAA również prowadziła odpowiednią politykę informacyjną dla pilotów. FAA zgodziła się z obydwoma sugestiami.

"To może być dobry przykład tego, jak bliska współpraca przemysłu z FAA może mieć pozytywny wpływ na postęp w kierunku naszego wspólnego celu, jakim jest wprowadzenie systememu National Airspace NextGen"- powiedział Rune Duke, dyrektor ds. Przestrzeni powietrznej AOPA. "Kryteria FAA określają zbędne procedury, a jednocześnie gwarantują, że lokalni piloci będą mieli możliwość wypowiedzenia się przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Krajowe Stowarzyszenie Lotnictwa Biznesowego (NBAA) również skomentowało działania FAA prosząc, aby zmiany w procedurach podejść zostały wstrzymane do czasu rozwiązania problemów związanych z aktualizacją baz danych systemów zarządzania lotem. 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus