Przejdź do treści
Źródło artykułu

FAA certyfikowała pierwszy samolot wyposażony w system Autoland

Piper M600/SLS stał się pierwszym samolotem wyposażonym w system Autoland firmy Garmin, który uzyskał certyfikat typu Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA). W sytuacjach awaryjnych, system Autoland będzie mógł „sterować i wylądować samolotem bez ingerencji pilota”, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak osiągi statku powietrznego, ukształtowanie terenu, przeszkody i warunki pogodowe.

Ponadto system, który może aktywować się automatycznie lub za pomocą specjalnego przycisku, komunikuje się z kontrolą ruchu lotniczego i zapewnia pasażerom wizualne i dźwiękowe informacje. Autoland można dezaktywować w każdym momencie za pomocą przycisku odłączania autopilota.

„Certyfikacja systemu Autoland przez FAA jest świętem dla całej branży lotniczej, ponieważ redefiniujemy oczekiwania nie tylko pilotów, ale przede wszystkim pasażerów i tego, co powinno być standardowym wyposażeniem samolotów lotnictwa ogólnego” - powiedział wiceprezes firmy Garmin, Phil Straub. „Gratulujemy firmie Piper certyfikacji w modelu M600 tej zwiększającej bezpieczeństwo technologii i dostarczenia klientom jednej z najważniejszych innowacji w branży”.

Zgodnie z oświadczeniem firmy Piper, dostawy M600 wyposażonych w Autoland rozpoczną się natychmiast. Garmin spodziewa się, że Autoland będzie wkrótce dostępny również dla samolotów Cirrus SF50 Vision Jet i Daher TBM 940, które obecnie przechodzą proces certyfikacji.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony