DHL rozpoczyna dostawy przy pomocy dronów

Parcelcopter DHL

Firma DHL otrzymała zezwolenie na rozpoczęcie regularnych lotów bezzałogowych statków powietrznych z dostawami na wyspę na Morzu Północnym, ok. 14 km od wybrzeża Niemiec. "Rozwijany projekt badawczy jest pierwszym i jedynym w Europie, który zakłada wykorzystanie bezzałogowego drona obsługiwanego przez pilota poza zasięgiem jego wzroku i w prawdziwych misjach”, oświadczyła w komunikacie prasowym spółka DHL.

"Parcelcopter" DHL będzie wykorzystywany głównie do transportu medykamentów na wyspę Juist w czasie, gdy nie będzie to możliwe do zrealizowania drogą wodną lub przy użyciu klasycznego samolotu. UAS będzie startował z Norddeich i kierował się na specjalnie dla niego zbudowane lądowisko na wyspie. Następnie stamtąd, kurier DHL dostarczy przesyłkę do końcowego odbiorcy.

"Nasz DHL parcelcopter 2.0 jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych systemów bezzałogowych w swojej klasie, który spełnia wymogi niezbędne do wypełnienia tej misji", powiedział Jürgen Gerdes, prezes lokalnego DHL. "Jesteśmy dumni, że ta dodatkowa usługa może tworzyć wartość dodaną dla mieszkańców i odwiedzających wyspę Juist. Jesteśmy też zadowoleni ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy od zainteresowanych gmin i agencji", dodał. Aby upewnić się, że parcelcopter DHL jest niezawodny i zawsze wyląduje na właściwym miejscu, został wcześniej opracowany specjalny autopilot z automatyczną funkcją startu i lądowania. Parcelcopter ma operować na wysokości 165 stóp z prędkościami dochodzącymi do ok. 40 węzłów.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus