Chiny uruchamiają program Pilot Recruitment Driver

Pilot Recruitment Driver, fot. avweb.com

Jak poinformował South China Morning Post, Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza dołączyła do reszty świata lotniczego i uruchomiła pilotażowy program rekrutacyjny, który ma zapobiec niedoborowi pilotów odczuwalnemu na rynku Państwa Środka.

Chińska armia opublikowała bardzo wymowne promocyjne wideo, które skierowane jest do 17-20-latków i tegorocznych absolwentów szkół średnich. W materiale możemy zobaczyć najlepsze chińskie konstrukcje, w tym J-20. Jednak niewielu wybrańców będzie mogło latać tym myśliwcem piątej generacji, ale podobnie jak siły zbrojne na całym świecie, tak i chińskie chcą przyciągnąć pilotów do innych jednostek sił powietrznych. I podobnie jak to ma miejsce w innych krajach, oferuje znaczące zachęty dla potencjalnie zainteresowanych.

Rekrutacja obejmuje 31 z 33 prowincji w kraju, a ci, którzy się zakwalifikują, oprócz licencji uzyskają wyższe wykształcenie na lotniczym uniwersytecie. W ubiegłym roku w chińskich ośrodkach pojawiło się 1480 nowych rekrutów na kierunku pilotaż, co było największym naborem w historii. Jednak armia i tak potrzebuje ich więcej, wprowadzając każdego roku do służby setki nowych statków powietrznych. 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus