Chiny chcą przyspieszyć rozwój lotnictwa ogólnego

China GA

Po raz trzynasty Chiny opublikowały plan pięcioletni zawierający szereg inicjatyw społecznych i gospodarczych, które mają na celu przyspieszenie rozwoju lotnictwa ogólnego. Jego autorzy podkreślają coraz większe zapotrzebowanie na samoloty szkoleniowe w tym kraju. Textron Aviation twierdzi, że przekłada się to już na większe zamówienia i informuje o sprzedaży 52 egzemplarzy Cessny 172 Skyhawk chińskim ośrodkom szkoleniowym GA. Dostawy wszystkich zakontraktowanych statków powietrznych powinny zakończyć się w 2018 r.

Zamówienie na 39 samolotów złożyła szkoła lotnicza Hairuo General Aviation, a na 13 kolejnych Hubei Sky-Blue International Aviation Academy. Oba ośrodki posiadają status autoryzowanych salonów sprzedaży i punktów serwisowych tłokowych konstrukcji Cessny. Textron Aviation podkreśla, że będzie nadal współpracować z tymi dwiema firmami, ale także innymi instytucjami szkoleniowymi, aby pomóc Chinom wzmacniać rozwój lotnictwa cywilnego i rynek szkolenia pilotów.

„W Chinach rynek lotniczy i szkoleniowy rozwijają się szybko i równomiernie, co powoduje wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości samoloty szkoleniowe", powiedział Kevin Wu, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie firmy Textron. "Cessna Skyhawk znana jest ze swojej niezawodności, elastyczności i efektywności ekonomicznej i nadal jest liderem w segmencie szkoleń na całym świecie”, dodał.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus