Boeing inwestuje w baterie

Boeing inwestuje w baterie

HorizonX, zespół innowacyjny Boeinga, ogłosił w tym tygodniu, że zainwestował w Cuberg, start-up z siedzibą w Berkeley, która opracowuje technologię akumulatorów nowej generacji do zastosowań w lotnictwie.

"Baterie Cuberga są jednymi z najwydajniejszych, jakie widzieliśmy na rynku, a jej unikalna technologia i materiału użyte do produkcji mogą okazać się bezpiecznym, stabilnym rozwiązaniem dla przyszłego transportu elektrycznego drogą powietrzną" - powiedział Steve Nordlund, wiceprezes HorizonX.

Finansowanie z Boeinga umożliwi firmie zatrudnienie większej liczby pracowników i poszerzenie zaplecza badawczo-rozwojowego - powiedział Richard Wang, prezes firmy Cuberg.

Finansowy zastrzyk od Boeinga "pomoże klientom w zintegrowaniu naszych akumulatorów z ich produktami, a także zwiększeniu skali naszej technologii do w pełni zautomatyzowanej produkcji" - powiedział Wang. Firma ma nadzieję przetestować prototyp jeszcze w tym roku.

Cuberg został założony w 2015 roku. Jedną z atrakcji technologii, według TechCrunch, jest to, że proces produkcyjny jest zgodny z istniejącymi wielkoskalowymi procesami produkcji w fabrykach akumulatorów i może zostać do nich łatwo dostosowany. Oznaczałoby to o wiele mniej wstępnych inwestycji wymaganych do zwiększenia produkcji nowych ogniw. 

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus