Boeing i Embraer pracują nad zwiększeniem bezpieczeństwa na pasach startowych

Charleston International Airport

Firmy Boeing i Embraer podjęły współpracę w celu opracowania zestawu nowych procedur, które w zamierzeniach mają pomóc zapobiegać wypadkom na pasach startowych. "Zdarzenia na drogach startowych są jednym z trzech głównych czynników wpływających na liczbę wypadków lotniczych", powiedział Paulo Cesar Silva, prezes Embraer Commercial Aviation.

„Jesteśmy przekonani, że ten solidny zestaw procedur, szkoleń i nowych technologii znacznie zmniejszy liczbę zdarzeń tego typu”, dodał. Szkolenia będą oparte na filmach przedstawiających realne sytuacje. Według dziennika The Wall Street Journal, nowe szkolenia dla załóg lotniczych podkreślają potrzebę omówienia szczegółów wykonywanego podejścia w momencie, gdy jest jeszcze czas na wykonanie procedury go-around. Akcentują również fakt, iż piloci powinni częściej stosować odwracacze ciągu.

Boeing i Embraer planują kontynuować współpracę, rozwój technologii i systemów instalowanych na pokładach samolotów celem poprawy jakości informacji uzyskiwanych przez pilotów odnośnie wykonywanego podejścia i lądowania. Procedury mogą być również wykorzystywane przez pilotów latających na innych komercyjnie użytkowanych samolotach. Spółki ogłosiły w kwietniu br., iż będą współpracowały ze sobą w sposób, który będzie korzystny dla obu stron. Jest to pierwsza wspólna inicjatywa bezpieczeństwa Boeinga i Embraera.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus