Boeing dostarczył pierwszego Super Hornet dla Blue Angels

Super Hornet dla Bleu Angels, fot. Boeing

3 czerwca, Boeing poinformował, że dostarczył pierwszy samolot testowy Super Hornet dla zespołu akrobacyjnego Blue Angels. Myśliwiec, jeden z jedenastu zamówionych przez US Navy, przejdzie fazę testów w Maryland's Naval Air Station Patuxent River, zanim zostanie pomalowany w żółto niebieskie barwy zespołu.

Modyfikacje Super Hornetów Blue Angels obejmują montaż dodatkowego zbiornika oleju do wytwornicy dymu, systemy paliwowe, które umożliwiają przez dłuższy czas latanie samolotu w odwróconej pozycji, kompatybilny z cywilnymi systemami sprzęt nawigacyjny, kamery oraz dodatkowe elementy umożliwiające utrzymanie odpowiedniego środka ciężkości samolotu.

„Super Hornet to kultowa reprezentacja doskonałości w lotnictwie morskim”, powiedział wiceprezes Boeinga. „Ponieważ Boeing nadal wspiera flotę operacyjną Super Hornetów marynarki wojennej, cieszymy się, że platforma ta wchodzi w krytyczną fazę dołączania do zespołu”, dodał.

W sierpniu 2018 r. marynarka wojenna udzieliła Boeingowi kontraktu w wysokości 17 mln dolarów na skonfigurowanie dziewięciu F/A-18E i dwóch Super Hornetów F/A-18F dla Blue Angels. Boeing spodziewa się dostarczyć pozostałe dziesięć samolotów jeszcze w tym roku. Zespół, który od pierwszego występu w 1946 r. używał już ośmiu modeli statków powietrznych, od 1986 r. do chwili obecnej wykorzystuje F/A-18C/D Hornet.

Źródło: AVweb
comments powered by Disqus