Uroczyste przekazanie wiatrakowca do Muzeum Lotnictwa Polskiego

Akrobacje wiatrakowca firmy Aviation Artur Trendak (fot. trendak.eu)

W dniach 24-25 czerwca 2017r., na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbył się XIII Małopolski Piknik Lotniczy, na którym zagościli piloci z całej Polski.

Podczas pikniku swoje umiejętności w powietrzu zaprezentowali mistrzowie akrobacji. Nie zabrakło również pilotów i wiatrakowców firmy Aviation Artur Trendak, którzy zachwycili publiczność pokazem przelotu i akrobacji wiatrakowcami ze specjalnym systemem zadymiania przystosowanym do pokazów lotniczych.

Tegorocznej imprezie towarzyszyła także historyczna chwila dla firmy AAT, ponieważ w czasie odbywającego się pikniku do zbiorów Muzeum Lotnictwa Polskiego został przekazany jeden z pierwszych modeli wiatrakowca AAT. Muzealny model jest pierwszym wiatrakowcem zarejestrowanym w Polsce po wojnie, jego właściciel – Romuald Owedyk przesiadł się na najnowszy model produkcji AAT – TERCEL a stary, nadal sprawny, przekazał jako eksponat. Wiatrakowiec SP-XENA spędził w powietrzu 1.500 godzin bez żadnych poważnych usterek mechanicznych, jest pierwszym wiatrakowcem, w którym zamontowano smoke system (specjalny system do wytwarzania dymu w czasie akrobacji powietrznych). Legendarna maszyna na małopolski piknik przyleciała w eskorcie innych wiatrakowców i do czasu oficjalnego przekazania uczestniczyła w imprezie. Firma Aviation Artur Trendak zobowiązała się utrzymywać muzealny wiatrakowiec w dobrej kondycji i co roku przedłużać zdatność do lotu.

Jak co roku pokazom towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz liczne grono widzów, którzy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dział Prasowy
Aviation Artur Trendak

Źródło: Aviation Artur Trendak
comments powered by Disqus